Aha, ako si z neveľkej kúpeľne môžete vyčariť veľkú oázu pokoja

01.07.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Celkový dojem z kúpeľne ovplyvňujú nielen použité materiály, ale aj kvalita inštalatérskych prác a príslušenstva. Pri zariaďovaní tohto priestoru preto treba myslieť na každý detail. O to viac, ak je miestnosť naozaj malá a na jej rekonštrukciu nemáte veľký rozpočet.

29b-shutterstock_289979372-sprcha-1-X.jpg

 

Nechajte si navrhnúť kúpeľňu na mieru

Malý priestor sa na použitie klasických kúpeľňových doplnkov často nehodí. To však neznamená, že si nemôžete dožičiť luxus podobný alebo úplne odlišný od toho u susedov. Stačí si nájsť šikovného dizajnéra a vybrať do novej kúpeľne výrobcu, značku a materiály, ktoré majú dôveryhodný ISO certifikát. S nimi si potom môžete nechať vytvoriť a zariadiť celú kúpeľňu na mieru.


Spojte dizajn a technológiu švajčiarskej kvality

Čo sa stane, keď sa spojí dizajn a skrytá technológia? Odpoveďou na túto otázku sú produkty Geberit, pretože stelesňujú dokonalú kombináciu špičkovej technológie a elegantného dizajnu.

Výhody použitia tejto sanitárnej keramiky sú nespochybniteľné už niekoľko rokov. Len s nimi bude vaša kúpeľňa krajšia, pohodlnejšia a praktickejšia, pretože ide o spoľahlivé a vysokokvalitné riešenie zo Švajčiarska na vytváranie moderných kúpeľní.


Vyberte si vhodné spotrebiče

Materiál a obklad je základ, mnohí ho však považujú za dôležitý pre vizuálne vnímanie kúpeľne. O jej využitie a funkčnosť sa, naopak, starajú kvalitné spotrebiče a vždy dostupné Bosch náhradné diely.

Vyberajte si ich s ohľadom na veľkosť tohto priestoru a nechajte si na voľný pohyb v kúpeľni aj rezervu. Ak je vaša kúpeľňa malá, mali by ste zabudnúť na tradičné rozmery a zvoliť si spotrebiče podľa špecifickej potreby.


Uprednostnite sprchový kút

Dobrým riešením pre malú kúpeľňu je sprchový kút. Môžete tak vďaka nemu ušetriť miesto a použiť ho na inštaláciu kvalitnejšej a väčšej práčky alebo malej skrinky. Sklenené modely dodajú priestoru vzdušnosť a svetlo a postarajú sa o to, aby bolo v kúpeľni vždy príjemne teplo.

Nepodceňujte však ani farby a nami spomenuté rady. Ak si dáte na všetkom záležať, bude kúpeľňa naplno fungovať. Dobre si v nej oddýchnete a svoje telo príjemne osviežite.

Ilustračné foto: Shutterstock

Podobné články