Ako si skrášliť obývaciu izbu a neminúť na to všetky úspory?

27.09.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Je moderný dizajn obývacej izby charakteristickým znakom vášho domova? Potom je uvítanie hostí v miestnosti zariadenej s vkusom vám vlastným naozaj príjemné. Nie každý má však cit pre zladenie nábytku, doplnkov a ostatnej dekorácie v interiéri.

Možno niekomu chýba nadanie, talent pre estetiku. Môžu za tým byť aj peniaze a čas. S nami sa to však všetko môžete pokúsiť prekonať a vytvoriť si krásny domov. Máme pre vás niekoľko univerzálnych trikov, ako sa dopracovať k dokonalej obývacej izbe, kde sa budete cítiť príjemne nielen vy, ale aj vaša rodina a priatelia. Máme pre vás tipy, ako zvoliť dizajn interiéru miestnosti tak, aby jeho funkčnosť a praktickosť boli kombinované s krásou a pohodlím.

49b-shutterstock_452393110-1-X.jpg


Skúste zrubový obklad

Tradičná súprava nábytku do obývacej izby zvyčajne vyzerá takto: pohovka a kreslá s rovnakým čalúnením, stena s televíznym projímačom a konferenčný stolík. Jednoduché a tradičné. Vás však táto predstava unavuje a nudí? Dobre, môžete sa pokúsiť to zmeniť. Je však ťažké a takmer nereálne mať obývaciu izbu bez pohovky. Okrem toho, súprava čalúneného nábytku nemusí byť vôbec pochmúrna.

Tatransky-profil-X.jpg

Správnym usporiadaním pohovky a kresiel v úplne inej farebnej palete môžete vylepšiť interiér obývačky ešte viac. A veľmi dobre vám v tomto snažení poslúžia aj vankúše, závesy a vhodné svietidlá. Svoju úlohu zohrá v miestnosti aj zaujímavý povrch jednej zo stien, ktorá môže byť významným solitérom. Skúste na ňu dať zaujímavý zrubový obklad zo smrekového dreva. Docielite tým nenútené prepojenie interiéru s prírodou, čo je pre náš život ohromne dôležité.


Vytvorte si vlastnú knižnicu

Milujete knihy a čítanie? To je skvelá správa!

"Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše."
(Marcus Tullius Cicero)

Určite sa vám ich za celý život doma nahromadilo viac než dosť a teraz neviete, kam s nimi. Vytvorte si z nich dokonalú estetickú súčasť obývacej izby. To znamená, že by sa v nej mali určite objaviť police, skrinky alebo iné úložné priestory. Môžete vziať dobré píly na drevo a vyrobiť si niečo z vlastnej dielne, alebo si objednajte hotové modely. Hlavným cieľom je vytvoriť miesto na poukladanie kníh, nie na ich uskladnenie. Vkusne, tak, aby si jednotlivé regály nik ani nevšimol.

25b-shutterstock_325949519-krb-X.jpg


Postavte si krb

Obývačku nemôže lepšie ozdobiť nič iné ako krb. Inštaláciou moderného kozuba môžete zmeniť miestnosť na palácovú halu, ktorá doplní váš interiér o ďalší vrchol. Môžete si vybrať jednu z mnohých možností – elektrické krby, ktoré môžete použiť v ktorejkoľvek miestnosti aj v byte, alebo klasické, ku ktorým sa vám iste zídu aj vkusné koše na drevo.


Osvetlenie obývacej izby

Svetlo v izbe pre hostí, ako aj vo všetkých ostatných miestnostiach domu zohráva dôležitú úlohu. Komplexné stropy s viacstupňovým osvetlením sa už stali bežnými dekoráciami v obývacích izbách. Okrem toho, môžete použiť jedinečné dizajnérske svetlá na zvýraznenie niektorých oblastí, ktoré sa samy o sebe stanú vrcholom interiéru a priťahujú záujem návštevníkov.

Vytvorenie a doladenie interiéru obývačky je vzrušujúce, no vyžaduje si premyslený prístup, dôkladný výber techník a rozhodnutí o dizajne. A práve naše individuálne nápady a návrhy vám v dosahovaní tohto cieľa môžu pomôcť. Skúste to s nimi a budete milo prekvapení, ako to funguje.

Foto: Shutterstock, kvalitny-tatranskyprofil.sk

Podobné články