Barová stolička, aká vašej kuchyni pristane: ako si ju vybrať?

06.01.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Barové posedenie dodá kuchyni šmrnc. Je praktické a v malých bytoch ide o skvelú alternatívu jedálenského stola. Vyšperkujte si kuchynský pult štýlovými barovými stoličkami a vychutnajte si na nich rannú kávu i večeru s priateľmi.

Barové pulty sa v interiéroch objavujú čoraz častejšie. Pohodlne si na nich dáte raňajky aj popoludňajšiu kávu, nakrájate suroviny na varenie a v neposlednom rade tento prvok znamenite prepojí kuchyňu s obývačkou. Výber barových stoličiek do kuchyne však nezáleží len na dizajne. Dôležitá je aj výška, odolnosť a náročnosť na údržbu.

Barova-stolicka-1-X.jpg


Kľúčová pri výbere je výška stoličky

Výška barového pultu je pre voľbu barovej stoličky tým hlavným kritériom. Pohybuje sa najčastejšie v intervale 110 až 115 centimetrov a perfektne ho dopĺňa barová stolička vo výške 75 cm. Isteže, vybrať si môžete aj stoličku s polohovateľnou výškou, tá sa dá nastaviť podľa pultu. Aby bolo sedenie pohodlné, sedák stoličky by mal byť 20-25 cm pod hornou doskou pultu.

Barova-stolicka-Heureka-3-X.jpg


Na čo sa zamerať pri voľbe

Barová stolička by mala vašej kuchyni padnúť ako uliata. Počas jej vyberania sa preto zamyslite nad tým, aký typ stoličky hľadáte. Chcete kuchyňu oživiť niečím dizajnovým, alebo naopak, hľadáte skôr stoličku, aká dokonale splynie s interiérom? Ak plánujete pri svojom domácom bare dlhšie posedenia, rozhodne siahnite po pohodlnej čalúnenej barovej stoličke s operadlom. Ak máte, naopak, jedálenský stôl a v kuchyni budete sedávať len občas, vyberte si dizajnovú stoličku.

Barova-stolicka-Heureka-4-X.jpg


Aký štýl bude vašej kuchyni svedčať?

Do moderných interiérov pasujú stoličky inšpirované škandinávskym dizajnom. Ak máte kuchyňu v rustikálnom alebo provence štýle, stavte na drevenú barovú stoličku. Hľadáte niečo variabilné? Potom siahnite po minimalistickej stoličke s oceľovou konštrukciou. Pohodlie by však pri stoličke malo byť vždy na prvom mieste. Na akej stoličke sa najlepšie sedí, to vám napovedia recenzie od používateľov na Heureka.sk.

Foto: ImageFlow/Shutterstock.com, Heureka

Podobné články