Broskyňová farba: ako ju využiť pri maľovaní, s čím ju kombinovať

23.01.2024, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Farba roku nesie názov peach fuzz, po slovensky zjednodušene broskyňová. Táto farba bola v minulosti veľmi obľúbená a dnes sa k nej opäť vraciame. Podľa oficiálnych zdrojov ju vybrali, keďže symbolizuje pohodlie, teplo a dotyk radosti v každodennom živote.

Broskyňová je osobitný odtieň, ktorý vzniká spojením dvoch farieb – oranžovej a ružovej. Môžete ju povedzme využiť, ak sa tento rok chystáte vymaľovať izby v dome, prípadne ako vonkajšiu fasádu. Ako si však môžete byť istí, či sa vám bude tento odtieň hodiť do vašej domácnosti? Poradíme vám.

Farba-AdobeStock-1-X.jpg


Kde vziať broskyňovú a aké má prednosti?

Broskyňovú farbu môžete zohnať v každých kvalitných obchodoch farby-laky. V dobrých predajniach ju vám namiešajú podľa vašich požiadaviek a splnia vaše potreby.


Vhodná pre svetlé priestory

Bledučká príjemná farba je vhodná pre všetkých milovníkov svetlých priestorov, z ktorých vyžaruje čistota, elegancia a pokoj. Broskyňová dokáže celý priestor ešte viacej presvetliť. Ak ňou vymaľujete miestnosť s oknami otočenými k východu, potom si môžete byť istí, že budete mať vždy dostatok svetla.

Pokiaľ natierate fasádu domu a zvolili ste si broskyňovú či podobné odtiene, zvyčajne viac do hneda, perfektne sa k tejto farbe hodia fasádne obklady. Vďaka širokej ponuke napríklad v overenom e-shope delap.sk si môžete vybrať rozmanité druhy a tvary fasádnych obkladov, ktoré si tak viete vhodne nakombinovať k vysnívanej farbe fasády domu.


Ideálna na kombináciu s nábytkom

Ak máte bledohnedý nábytok a vaša kuchynská linka je biela, nemusíte ani premýšľať, či sa vám bude hodiť broskyňová farba. Naopak, ak máte bledé bytové doplnky, napríklad vázy, rámy na obrazy či lampy, potom ich broskyňová perfektne doplní.


Vyskúšajte niečo nové

Ako sme už spomenuli, broskyňová farba je naozaj špeciálna. Doteraz boli steny vo vašej domácnosti biele a vy by ste radi vyskúšali niečo nové? Možno si netrúfate ísť do veľmi výrazných odtieňov. Vyberte si teda broskyňovú! Bonusom navyše je, že je skutočne farbou tohto roku, preto na trhu zoženiete aj mnohé doplnky, ktoré sa k nej budú hodiť.

Foto: Lekstock 3D / stock.adobe.com

Podobné články