Čaká vás rekonštrukcia? Spojte ju s Black Friday a úspora vás prekvapí

31.10.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Podľa prieskumu spoločnosti Home Credit v roku 2018 rekonštruovala svoje bývanie až štvrtina Slovákov. Náklady väčšinou neprekročili hranicu 10-tisíc eur, viac ako 20-tis. eur minul len jeden Slovák z desiatich.

Takmer polovica účastníkov prieskumu si rekonštruovala kuchyne, štyria z desiatich oslovených prerábali kúpeľne, spálne, detské izby a obývačky. Práve pri vybavovaní jednotlivých miestností nábytkom a spotrebičmi možno ušetriť nemálo peňazí počas Black Friday, keď obchody ponúkajú na vybraný tovar zľavy až do 90 percent.

Futurino-adolescent-1-X.jpg

Dôležité je vopred si premyslieť, čo chcete kúpiť, a potom si akciové ponuky obchodníkov porovnať. Napríklad elektrodom Nay počas Nay Black Friday 2019 bude ponúkať zľavy na rozličné elektrospotrebiče. Ak netrváte na najnovšom modeli, môžete na vybavení kuchyne alebo kúpe nového televízora do obývačky pekne ušetriť.

Do akcie Black Friday, ktorá bude prebiehať na konci novembra, sa tradične zapája množstvo obchodov a e-shopov. Okrem elektroniky, ktorá býva v najväčších zľavách, môžete výhodne kúpiť aj nábytok a vybavenie kúpeľne. Stačí si začiatok a koniec rekonštrukcie naplánovať tak, aby ste si kúpu nového vybavenia svojej domácnosti alebo chaty načasovali na posledný novembrový víkend.

11b shutterstock-money-104533877-X.jpg

Do rekonštrukcie sa púšťame nielen z dôvodu obnovy starého, ale aj preto, aby sme ušetrili. Jedným z dôležitých bodov by preto mali byť také investície, ktoré prinesú úsporu energií. Podľa VÚB banky bežná domácnosť ročne minie na energie aj vyše 2-tis. eur. Pri nízkoenergetickom dome to však môže byť len 200 eur za rok, niekedy dokonca ešte menej. Najväčšiu úsporu na energiách možno dosiahnuť investíciou do zateplenia, výmeny okien či do slnečných kolektorov na ohrev teplej vody.

59b-shutterstock_192063296-1-X.jpg

Ušetriť energie nám pomáhajú aj kvalitné elektrospotrebiče, preto by sme sa mali obzerať najmä po tých z energetickej triedy A. Najvýraznejšiu úsporu prinášajú triedy A+, A++ a A+++ , niekedy sú označované ako A-25perc., A-30perc. a A-45perc. Práve zobrazenie s číselným údajom nám udáva, o koľko je spotrebič úspornejší oproti klasickej triede A.

Futurino-logo-1-X.jpgPočetnosť jednotlivých kategórií majú rozličné druhy spotrebičov odlišné. Kúpa lacného spotrebiča by tak nemala byť vaším jediným kritériom. Ak si vyberiete energetickú triedu s vysokou spotrebou, používanie spotrebiča sa vám časom môže značne predražiť. Stavte radšej na kvalitný model, ktorý môže byť počas Nay Black Friday 2019 za veľmi priaznivú cenu. Rekonštrukcia je vždy zásah do rodinného rozpočtu. Aby ste ho zmiernili, dobre si preverte ponuky od dodávateľov a akciové ceny obchodov. Ak si čas rekonštrukcie dobre naplánujete, môžete počas Black Friday vďaka obrovským zľavám ušetriť.

Foto: Shutterstock

Podobné články

 • Laminát takmer ako reálne drevo. Vďaka technológiám sa to dá

  Laminat-Quick-Step-7-X.jpg

  Inovácie, kreativita a technológie vedú k čoraz dômyselnejším riešeniam. Aj laminátová podlaha dnes môže vyzerať ako reálne prírodné drevo. Unikátny dizajn, precízne spracovanie, jednoduchá montáž aj údržba – to sú hlavné atribúty kvalitnej laminátovej krytiny, ktorá vzhľadom a vlastnosťami pripomína skutočnú drevenú podlahu.

 • Čierna kuchyni pristane, biele odtiene prestávajú dominovať

  Oresi-cierne-kuchyne-3-X.jpg

  Vo výrobe nábytku a v dizajne sa čierna stala novou bielou a tento trend prenikol aj do sveta kuchýň. Absolútnym hitom sú netradičné povrchy ako sklo a dekory z mramoru či kovu a tmavé farby.

 • Ako šetrne čistiť najcitlivejšie povrchy v kuchyni a domácnosti?

  Citlive-povrchy-5-X.jpg

  Teflónové panvice, sklokeramické varné dosky, exkluzívne mramorové krytiny či moderný drevený nábytok. Táto skupina nemá na prvý pohľad nič spoločné, no to len dovtedy, kým ich netreba čistiť. Všetky tieto materiály si vyžadujú osobitnú starostlivosť, keďže nesprávnym ošetrovaním ich možno ľahko a nenávratne poškodiť.

 • Viete, aké sú aktuálne interiérové trendy pre tohtoročnú jar?

  Hornbach-trendy-17-X.jpg

  Aby sme sa v interiéri cítili čo najpríjemnejšie, je dôležitých niekoľko faktorov. Svetelnosť priestoru a použité farebné kombinácie patria medzi najvýznamnejšie. Či si to uvedomujeme alebo nie, farby veľmi ovplyvňujú pocity, ktoré v nás priestor vyvoláva. Svetlé, pastelové farby nás upokojujú, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou. Spoločnosť Hornbach prináša túto jar štyri atraktívne interiérové štýly plné inšpirácie.

 • Pri vyberaní a kúpe novej sedacej súpravy záleží na každom detaile

  70c-shutterstock_786280726-2-X.jpg

  Sedacia súprava býva kľúčovým prvkom každej obývačky. Nielenže na nej trávime hodiny, ale bežne tam usadíme aj svoju návštevu. Na čo všetko treba dopredu myslieť, aby nás pri sedačke nič neprekvapilo?

 • Vyberáte si sprchový kút? Tu je zopár rád, na čo si dať pozor

  Sprchovy-kut-5-X.jpg

  Pri výbere sprchového kúta je dobré okrem dizajnu a typu konštrukcie myslieť aj na ďalšie parametre, napríklad tvar, veľkosť, spôsob otvárania dverí, materiál a cenu. Ak zvažujete nákup online, zmerajte si všetky rozmery a pamätajte aj na iné vlastnosti.