Chcete veľa miesta v malom byte? Aj tento luxus si môžete dopriať

30.11.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Kúpa nového domu či bytu si vyžaduje primeraný rozpočet a veľa síl na zariaďovanie. Nie každý má jedného aj druhého dosť. Aj preto sa často uspokojíme s niečím menším, čo je dostupné v dobrej cene.

Malý byt neznamená automaticky, že sa v ňom musíte cítiť nepríjemne a stiesnene. Stačí pri voľbe doplnkov, materiálov alebo konštrukčných riešení trochu pouvažovať a efekt sa dostaví.

Byt-maly-neibrs-sk-1-X.jpg


Venujte pozornosť farbám a materiálom

Pre malý byt sú neutrálne odtiene možnosťou, ako sa cítiť lepšie. Tlmené, prirodzené farby a textúry použite v celom interiéri, vďaka čomu bude pôsobiť jednotne a harmonicky. V spálni vyskúšajte kombináciu obliečok z bielej bavlny, bielej periny a paplóna pastelovej farby. Ak priestor nepresýtite nevhodnými dekoráciami, vďaka prostým, neutrálnym odtieňom a materiálom sa aj v malom byte môžete cítiť oveľa lepšie.

Ak vás neutrálny priestor začne nudiť, potešiť sa môžete pestrofarebnými kvetinovými boxami, ktoré miestnosť nielenže rozžiaria, ale aj príjemne prevoňajú a skrášlia.


Voľte funkčný nábytok

Dvojúrovňový nábytok je pre rozlohou menšie byty najlepší. Konferenčné stolíky či pohovky môžu predsa slúžiť aj ako úložný priestor, čo platí najmä vtedy, ak miesta nemáte veľa. Ak plánujete do miestnosti umiestniť aj povedzme jedálenský stôl, vyberte si taký, čo sa dá zložiť, keď sa nepoužíva.

Svoj efekt v malom byte majú aj rohy, ktoré sú inak nevyužité. Vďaka rohovej sedacej súprave z Bratislavy sa vám to už nestane a priestor obývacej izby využijete na maximum. Navyše, aj sedačky môžu mať dôležitý úložný priestor a ponúkať funkciu pohodlného lôžka.


Všetko si zorganizujte

Správne organizované odkladacie priestory sú kľúčom k pohodlnému životu nielen v menšom byte. Často sa zabúda na miesto pod posteľou, na čelo postele alebo stoličku či kreslo. Nepodceňujte ani multifunkčné skrine alebo moderné policové systémy.

Využite užitočný priestor políc, háčikov alebo univerzálnych výsuvných vešiakov – to všetko je v malých bytoch dnes mimoriadne potrebné, pretože práve tu sa počíta každý jeden centimeter štvorcový.

Ilustračné foto: Neibrs

Podobné články