Detské zostavy do izby: zariaďujeme moderne a za rozumné ceny

17.04.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Zariadiť detskú izbu nemusí byť drahé. Pokiaľ viete, ako na to, môžete vybaviť detskú izbu štýlovým nábytkom za cenu, akú si naozaj môžete dovoliť. Nie je to pritom nič zložíté. Stačí, ak si prečítate naše odporúčania, a krásnu zostavu do detskej izby môžete mať doma aj vy.

Detska-izba-1-X.jpg


Detské zostavy uľahčia zariaďovanie izby

Vybrať jednotlivé kusy nábytku do detskej izbičky je často oveľa ťažšie, ako si mnohí myslia. Problém môže byť aj v tom, že zladiť všetky materiály a farby vôbec nie je jednoduché. Našťastie pre mnohých zaneprázdnených rodičov výrobcovia nábytku vymysleli zostavy detských izieb. To znamená, že pre ľahší výber existujú v ponuke kompletné detské izby, obsahujúce všetky kusy nábytku, ktoré v izbe pre najmenších potrebujete.


Zásady pri voľbe zostavy detských izieb

Pri výbere zostavy detských izieb je dôležité zistiť si všetko o jej rozmeroch. Detská zostava, pre ktorú sa napokon rozhodnete, by mala byť dostatočne veľká, no nie priveľmi, aby sa do detskej izby zmestila. Preto by ste si mali izbičku najprv dôkladne premerať. Ak nemáte dostatočnú priestorovú predstavivosť, pomôže vám, ak si všetko starostlivo zakreslíte, aby bol výsledok skutočne podľa vašich predstáv.

Čo sa týka obsahu zostavy, ten je zrejme najdôležitejší. Každá zostava môže byť iná, z tohto dôvodu si vždy dôkladne preštudujte, čo ktoré detské zostavy obsahujú. Nekupujte zostavy obsahujúce detský nábytok, ktorý vlastne nepotrebujete. Aj na tom sa dá ušetriť.
Tradičné sú klasické zostavy pre jedináčika, poznáme však aj detské zostavy pre súrodencov. Vďaka nim sa poľahky nájde priestor pre ďalšieho člena rodiny. Rovnako dôležitý je i materiál. Medzi obľúbené materiály pre zostavy detských izieb patrí predovšetkým drevo.


Výhody detských zostáv

 • Moderné detské zostavy sú naozaj rôznorodé.
 • Sú cenovo výhodnejšie ako nakupovanie každého kusa nábytku osobitne.
 • Pri výbere nemusíte prácne pátrať po ďalších kusoch nábytku.
 • Ľahko a rýchlo zariadite celú detskú izbu.
 • Zostava do detskej izby je zhotovená v jednotnom štýle.
 • Nábytok do seba výborne zapadá.

Foto: Drevko, s.r.o.

Podobné články

 • Vyberáte si sedaciu súpravu, pohovku či kreslo? Poradíme vám

  shutterstock_264217397-2-X.jpg

  Každý z nás relaxuje inak, po svojom. Niekto rád športuje, číta knihu, iný sa zasa venuje domácim prácam a sú aj takí, ktorí oddychujú pri televízii na príjemnej pohodlnej sedačke. Aby však tieto chvíle relaxu boli naozaj príjemné, treba si vybrať sedaciu súpravu, ktorá to umožní a na tento účel dobre poslúži.

 • Koberce sa vracajú na výslnie, doma sa s nimi dá doslova čarovať

  70c-shutterstock_1151020133-koberec-2-X.jpg

  Moderné koberce zažívajú svoj veľký návrat a čoraz väčšmi sa objavujú v našich domácnostiach. Kým prv boli v kurze len jednoliate podlahy, dnes má prednosť ich spojenie s kobercom. Práve koberce dotvárajú charakter interiéru a vítané sú najmä pre svoje praktické vlastnosti.

 • Rekonštrukcia kuchyne? Poradíme, čo v novej kuchyni nesmie chýbať

  Kuchyna-2-X.jpg

  Chystáte sa rekonštruovať kuchyňu? Kuchyňa patrí medzi najfrekventovanejšie miestnosti v dome či byte. Pripravujeme tu pokrmy, na ktorých si potom pochutnávame spoločne s rodinou. Ak sa pri rekonštrukcii kuchyne rozhodnete pre tie správne a osvedčené veci, budete sa z nich tešiť celé roky. Ako by mala vyzerať kuchyňa a čo by v nej zaručene nemalo chýbať?

 • Laminát takmer ako reálne drevo. Vďaka technológiám sa to dá

  Laminat-Quick-Step-7-X.jpg

  Inovácie, kreativita a technológie vedú k čoraz dômyselnejším riešeniam. Aj laminátová podlaha dnes môže vyzerať ako reálne prírodné drevo. Unikátny dizajn, precízne spracovanie, jednoduchá montáž aj údržba – to sú hlavné atribúty kvalitnej laminátovej krytiny, ktorá vzhľadom a vlastnosťami pripomína skutočnú drevenú podlahu.

 • Čierna kuchyni pristane, biele odtiene prestávajú dominovať

  Oresi-cierne-kuchyne-3-X.jpg

  Vo výrobe nábytku a v dizajne sa čierna stala novou bielou a tento trend prenikol aj do sveta kuchýň. Absolútnym hitom sú netradičné povrchy ako sklo a dekory z mramoru či kovu a tmavé farby.

 • Ako šetrne čistiť najcitlivejšie povrchy v kuchyni a domácnosti?

  Citlive-povrchy-5-X.jpg

  Teflónové panvice, sklokeramické varné dosky, exkluzívne mramorové krytiny či moderný drevený nábytok. Táto skupina nemá na prvý pohľad nič spoločné, no to len dovtedy, kým ich netreba čistiť. Všetky tieto materiály si vyžadujú osobitnú starostlivosť, keďže nesprávnym ošetrovaním ich možno ľahko a nenávratne poškodiť.