Dôležité prvky modernej kuchyne, ktoré sa postarajú o vaše pohodlie

02.08.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Príprava chutných a zdravých jedál je pre nás veľmi dôležitá. Bez priestoru na varenie by však nič z toho nebolo možné. Jeho zariadenie a vybavenie čo najmodernejšími a zároveň praktickými doplnkami umožňuje, aby sme o životosprávu mohli postarať naozaj dobre.

V našom článku vám predstavíme niektoré z tých možností, ktoré vám v súčasnosti proces varenia, prípravy pokrmov a pohostenie členov rodiny, priateľov a známych uľahčia najviac.


Štýlové kuchynské linky HENRY STYLE

Kuchyňa je akýmsi spoločenským centrom rodiny, plné vôní vašich obľúbených jedál a príjemnej atmosféry. Elegantné a pritom plne funkčné kuchynské linky tento efekt umocňujú a vytvárajú ideálne pracovné prostredie pre osobu, ktorá tieto dobroty pripravuje.

Shutterstock_505104850-1-X.jpg

Moderný, funkčný kuchynský nábytok značky HENRY STYLE sa vyznačuje pozoruhodným dizajnom a trendovými farbami, dostupný je za výhodnú cenu a ihneď pripravený na použitie. Plusom tiež je, že v praxi overené usporiadanie modulov podporuje voľný pohyb v kuchyni a poskytuje plný komfort pri varení.

Zostavy značky HENRY STYLE sú elegantné, vyzerajú veľmi úhľadne a organicky zapĺňajú miestnosť kuchyne bez akéhokoľvek narušenia komfortu.


Pokročilé technológie

Technologické "preteky" dnes pozorujeme vo všetkých priemyselných odvetviach vrátane výroby domácich spotrebičov a nábytku. Na zlepšenie nášho pohodlia a komfortu používajú vývojári najnovšie pokroky v elektronike, ktorých výsledkom sú napríklad vysokoúčinné digestory, vstavané kávovary, indukčné sporáky, ale aj originálne riešené kuchynské linky.

Na výrobu takéhoto nábytku a kuchynských spotrebičov sa využívajú tie najlepšie suroviny vynikajúcej kvality, takže vybavenie kuchyne charakterizuje nielen dokonalý vzhľad, ľahkosť a originalita, ale aj stopercentná funkčnosť.

Shutterstock_1564060978-1-X.jpg


Rozmanité a odolné materiály

Materiály zohrávajú v kuchyni dôležitú úlohu. Najčastejšie sa používa laminovaná drevotrieska alebo MDF doska pokrytá smaltom, PVC fóliou, plastom alebo akrylom. Drahšie modely kuchýň môžu byť dokončené prírodnou dyhou, ktoré sa vzhľadom len ťažko dajú odlíšiť od masívneho dreva.

Veľmi moderné sú lesklé povrchy, ktoré vyzerajú pôsobivo, dobre odrážajú svetlo, vizuálne zväčšujú priestor a dodávajú mu hĺbku. Rovnako oceníte kov v kombinácii so sklom, s betónom alebo so spomínaným drevom. Ide o akýsi návrat k prírode a jej kráse, ktorá "lieči".


Efektívne využité svetlo

Svetlo je pri návrhu kuchyne, nech už je zdobená v akomkoľvek štýle, nemenej podstatné, pretože pri príprave jedál je veľmi dôležité všetko jasne vidieť. A nejde iba o umelé osvetlenie, myslite aj na umiestnenie okien, farbu stien a skriniek. Dostupnosť voľného miesta je v tomto priestore veľmi dôležitým atribútom a svetlo sa o jeho optické zväčšenie postará najlepšie. Len potom bude varenie a stretávanie rodiny pri chutných jedlách príjemné.

Foto: BondRocketImages / Shutterstock.com, New Africa / Shutterstock.com

Podobné články