Elegantný dizajn od Javoriny pre obytné aj pracovné priestory

08.08.2018, Juraj Vedej | Interiéry, domácnosť

Výrobné družstvo Javorina, slovenský výrobca masívneho nábytku, patrí medzi popredných producentov. Ponúka široký sortiment postelí, skriniek, komôd, políc, stolíkov, stoličiek či solitérov.

Javorina-Juro-X.jpg

 Kolekcia Juro


 

Masívna lavica Juro

Masívna lavica Juro patrí medzi novinky v sortimente Javoriny. Je súčasťou rovnomennej kolekcie, za ktorou stojí slovenský dizajnér Tomáš Kráľ, pôsobiaci vo švajčiarskom Laussanne. Lavica je zhotovená z detailne opracovaného dubového masívu s naolejovaným povrchom. Na prvý pohľad zaujme jednoduchými líniami moderného vzhľadu a precíznym vyladením detailu spoja medzi masívnou sedacou časťou s veľkým, charakteristickým zaoblením a nohou, ktorá do nej elegantne zapadá.

"Pri navrhovaní pre Javorinu som sa snažil rešpektovať základné hodnoty značky a hľadal inšpiráciu práve v slovenskej kultúre. Do kolekcie Juro som sa okrem môjho vlastného štýlu snažil vdýchnuť aj kúsok poézie a slovenskej tradície," vysvetľuje T. Kráľ. "Ako napovedá aj názov kolekcia je tvarovo a konštrukčne inšpirovaná postavou Juraja Jánošíka, presnejšie tvarom jeho terchovského zaobleného klobúka," dodáva dizajnér.

 

Posteľ s nočnými stolíkmi Thema

Elegantná, jednoduchá posteľ Thema je charakteristická polohovateľným koženým záhlavím. Posteľ zaujme dizajnovým vzhľadom, jemnými líniami či nerezovou podnožou. Konštrukcia je vyrobená z masívneho dubového dreva, pričom je možný aj variant s integrovanými nočnými stolíkmi. Celomasívny rám kombinovaný s čalúnením má olejovaný povrch, čo zvyšuje jeho odolnosť. Výhodou postele je aj voľný priestor v spodnej časti, ktorý je možné použiť ako odkladací priestor. Posteľ Thema sa zhotovuje na zákazku, dodacia lehota je do desiatich týždňov.

Javorina-Thema-X.jpg


Konferenčný stolík Blok

Vďaka svojej výške 36 centimetrov sa konferenčný stolík Blok hodí do obytných aj pracovných priestorov. Na prvý pohľad konzervatívny dizajn prekvapí kreatívnym riešením úložného priestoru, ktorý solitéru dodáva nový rozmer. Stolík je vyrobený z masívneho dreva, má štvorcový pôdorys na nerezovej podnoži. Priečny rez dreva na bočných stranách a olejovanie zvýrazňujú masívny charakter výrobku. Samotné olejovanie je ekologické a jeho výhodou je obnoviteľnosť.

Javorina-Blok-1-X.jpg

Foto: Javorina

Podobné články