Jednoduché a praktické tipy, aby ste sa doma mohli cítiť ešte lepšie

26.04.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Aj dokonale zariadený interiér, esteticky detailne vyčačkaný, môže občas pôsobiť neosobne, neútulne. Všetko je akoby na pravom mieste, sú tu moderné doplnky a materiály, lež nie je to ono.

Príjemná atmosféra a teplo domova nezávisia vždy od výšky investície, ale skôr od toho, ako sa k tejto činnosti staviate. Menej je niekedy viac. Pozrime sa preto na jednoduché a skutočne účinné spôsoby, ako si bez veľkých starostí zariadiť útulný a pre všetkých členov domácnosti na relax a zábavu vyhovujúci domov.

spalna-3-sconto-sk-1-X.jpg


Správne zvolené materiály

Hoci sú nenáročné na údržbu, nadmerné používanie plastových a lacných doplnkov oberá miestnosť o pocit komfortu. Priestor naplnený leskom a zrkadlami je možno opticky väčší, nie je to pre naše pohodlie to pravé orechové. Naopak, kus dreva na podlahe, pevné stolové podnože a nábytok z ďalších iných prírodných materiálov vdýchnu interiéru ten pravý štýl azda najlepšie.


Moderné a zdravé osvetlenie

Základom útulného a dizajnovo krásneho interiéru je aj citlivé osvetlenie. Príjemné chvíle však nevyčarí len jeden luster na strope. O zdravie a pohodu sa môžu postarať aj slnečné lúče prúdiace do izby cez moderné vertikálne žalúzie, s ktorých inštaláciou nebudete mať najmenšie problémy.

Pre čo najvyšší interiérový komfort by ste ale mali popremýšľať i nad ďalšími svetelnými scenármi, aké to prirodzené denné svetlo dokážu adekvátne nahradiť. Nezabudnite na vhodné osvetlenie v oblasti kuchynskej dosky, pracovného stola alebo tým tlmeným v blízkosti postele.


Príjemná vôňa

Zatuchnutý alebo dusný vzduch môže zmariť všetko vaše úsilie o vytvorenie harmónie v byte či dome. Miestnosť by preto mala byť vetraná a doplnená vašimi obľúbenými vôňami. Na tento účel vám poslúžia vonné sviečky, tyčinky alebo vrecúška v tvare vankúša. Aj čerstvé kvety a mäta zasadené na parapete sa postarajú o príjemnú vôňu.

Určite vám však správnu atmosféru navodí takisto lahodná vôňa kvalitnej kávy z e-shopu. Potešiť telo a myseľ dokážu aj izbové kvety, svieži vzduch, dobrá kniha či rozmanité textílie z prírodných vlákien. Stačí si len vybrať a vychutnávať si pohodlie so všetkými členmi rodiny.

Ilustračné foto: Sconto nábytok

Podobné články

 • Praktické tipy, ako rozumne využiť každý centimeter vašej kuchyne

  Kuchyne-okay-sk-2-X.jpg

  Bez ohľadu na to, či má vaša kuchyňa plochu päť, desať alebo 16 metrov štvorcových, je to pravdepodobne stred a duša vášho domova. Napokon, práve tu trávime väčšinu času prípravou raňajok a večerí, komunikáciou s rodinou a priateľmi, oslavovaním dôležitých udalostí a plánovaním budúcnosti.

 • Pravidelná dezinfekcia podlahy v interiéri: rozmar či nevyhnutnosť?

  Podlaha-Quick-Step-2-X.jpg

  Pri slove dezinfekcia často myslíme na nemocničné chodby, verejné toalety a sprchy, obchody či škôlky. Zbaviť sa choroboplodných zárodkov je však nevyhnutné nielen na verejných miestach, ale aj u vás doma.

 • Bytové doplnky a dekorácie, ktoré vám pomôžu zútulniť si spálňu

  Postele-doplnky-3-X.jpg

  Spálňa je priestor, ktorý primárne slúži na oddych, pri jej zariaďovaní treba myslieť predovšetkým na priestorové možnosti. Zväčša ide o jednu z menších miestností v domácnosti, preto je vhodné si premyslieť, čo do spálne kúpiť a ako si ju zútulniť, aby sme sa v nej cítili príjemne.

 • Vyberajte si manželskú posteľ jednoducho a bez váhania

  Postele-3-X.jpg

  Strávime v nej tretinu života. Posteľ by preto mala poskytovať dokonalý relax a potešiť chrbát aj oko. Ako vybrať manželskú posteľ, aby spĺnila vaše nároky? Ponúkame vám zopár tipov, vďaka ktorým budete spať ako v bavlnke.

 • Privítajte jar fototapetou, rozjasní vám príbytok. Ako sa to robí?

  Hornbach-fototapety-2-X.jpg

  Mrazivé zimné dni už-už vystrieda slnko a kvitnúca príroda. Kým sa tak stane, pripravte sa doma už teraz na pozitívnu energiu, ktorú jar so sebou prináša. Odborník z Hornbachu poradí, ako sa na stenu lepí fototapeta, ktorá vám oživí interiér.

 • Niektoré elektrické spotrebiče budú mať nové energetické štítky

  Energeticke-stitky-3-X.jpg

  Od marca 2021 budú mať chladničky, mrazničky, kombinované chladničky s mrazničkou, umývačky riadu aj práčky a práčky so sušičkou nové štítky označujúce energetickú skupinu. Dva druhy označovania – doteraz používaný aj nový – musia predajcovia aplikovať už teraz.