Jednoduché a praktické tipy, aby ste sa doma mohli cítiť ešte lepšie

26.04.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Aj dokonale zariadený interiér, esteticky detailne vyčačkaný, môže občas pôsobiť neosobne, neútulne. Všetko je akoby na pravom mieste, sú tu moderné doplnky a materiály, lež nie je to ono.

Príjemná atmosféra a teplo domova nezávisia vždy od výšky investície, ale skôr od toho, ako sa k tejto činnosti staviate. Menej je niekedy viac. Pozrime sa preto na jednoduché a skutočne účinné spôsoby, ako si bez veľkých starostí zariadiť útulný a pre všetkých členov domácnosti na relax a zábavu vyhovujúci domov.

spalna-3-sconto-sk-1-X.jpg


Správne zvolené materiály

Hoci sú nenáročné na údržbu, nadmerné používanie plastových a lacných doplnkov oberá miestnosť o pocit komfortu. Priestor naplnený leskom a zrkadlami je možno opticky väčší, nie je to pre naše pohodlie to pravé orechové. Naopak, kus dreva na podlahe, pevné stolové podnože a nábytok z ďalších iných prírodných materiálov vdýchnu interiéru ten pravý štýl azda najlepšie.


Moderné a zdravé osvetlenie

Základom útulného a dizajnovo krásneho interiéru je aj citlivé osvetlenie. Príjemné chvíle však nevyčarí len jeden luster na strope. O zdravie a pohodu sa môžu postarať aj slnečné lúče prúdiace do izby cez moderné vertikálne žalúzie, s ktorých inštaláciou nebudete mať najmenšie problémy.

Pre čo najvyšší interiérový komfort by ste ale mali popremýšľať i nad ďalšími svetelnými scenármi, aké to prirodzené denné svetlo dokážu adekvátne nahradiť. Nezabudnite na vhodné osvetlenie v oblasti kuchynskej dosky, pracovného stola alebo tým tlmeným v blízkosti postele.


Príjemná vôňa

Zatuchnutý alebo dusný vzduch môže zmariť všetko vaše úsilie o vytvorenie harmónie v byte či dome. Miestnosť by preto mala byť vetraná a doplnená vašimi obľúbenými vôňami. Na tento účel vám poslúžia vonné sviečky, tyčinky alebo vrecúška v tvare vankúša. Aj čerstvé kvety a mäta zasadené na parapete sa postarajú o príjemnú vôňu.

Určite vám však správnu atmosféru navodí takisto lahodná vôňa kvalitnej kávy z e-shopu. Potešiť telo a myseľ dokážu aj izbové kvety, svieži vzduch, dobrá kniha či rozmanité textílie z prírodných vlákien. Stačí si len vybrať a vychutnávať si pohodlie so všetkými členmi rodiny.

Ilustračné foto: Sconto nábytok

Podobné články