Laminovaný nábytok: klasika sa vracia do slovenských domácností

27.09.2023, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Radi by ste "vylepšili imidž" svojej obývačke alebo inej spoločenskej miestnosti? Pri dnešnej dostupnosti bytového nábytku skutočne ide o zopár jednoduchých krokov. Povedzme si o nich viac.

Prvou úlohou je vybrať kvalitný, vizuálne pôsobivý a štýlovo ľahko kombinovateľný materiál. Týmto kritériám jednoznačne vyhovuje laminovaný drevený nábytok. Vyplýva to hneď z niekoľkých funkčných uplatnení.

Laminovany-nabytok-1-X.jpg


Laminovaná doska v modernej domácnosti

Kde všade laminovaná doska nájde uplatnenie? Ideálna je pri zariaďovaní rohových častí, keďže umožňuje funkčnú organizáciu aj menších priestorov. Príkladom môže byť všestranná vitrína. Len si ju predstavte v kombinácii šuplíkov s otvoreným úložným priestorom. Takto nám vertikálne vylepší priestor a pokiaľ je zložená z laminovanej drevotriesky, ešte viac odľahčí a zútulní miestnosť. Navyše touto voľbou získate vyššiu odolnosť voči teplotným zmenám a vlhkosti.

Zvažujete kúpu laminovanej vitríny? Čoraz viac sa v slovenských domácnostiach teší obľube, pričom ju umiestňujeme najmä na zaťažovanejšie a rušnejšie miesta. Určite tak oceníte jej odolný povrch voči oderom a tlaku.


Materiál s puncom reprezentatívnosti

Cenová a sortimentová dostupnosť. Práve to je typické pre tento materiál. A to až do takej miery, že laminovaným povrchom sa ušiel status akoby lacného a okamžite naskladneného tovaru. Paradoxne, tento materiál nikdy nestráca na reprezentatívnosti, čo potvrdzuje laminovaný konferenčný stolík v centre obývačky, a to najmä z dôvodu konštrukčných vlastností, z homogénnych štruktúr v celom priereze inak zvyškového dreva.

Oceňujeme, že sa opätovne dostáva do výrobného procesu a dáva tak "zelenú" ďalším kusom nábytku. V prípade konferenčných stolíkov nezabúdajte, že "komunikujú" s nábytkom na sedenie. Popri drevených nábytkových zostavách tak porovnávame aj výhody rohových sedacích súprav.

Foto: Dariusz Jarzabek - stock.adobe.com

Podobné články