Moderná kuchynská linka dnes už vyhovie akýmkoľvek nárokom

30.05.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Pominuli sa časy, keď v obchode s nábytkom predávali len zopár unifikovaných typov kuchynských liniek. Aj to len v niekoľkých základných, nevábnych odtieňoch. Buď ste ponuku akceptovali, alebo nie.

Doba sa odvtedy zmenila k lepšiemu. V špecializovanej predajni dnes zostanete stáť v nemom úžase. Stačí sa len chvíľu poprechádzať medzi vystaveným sortimentom, ukázať na vysnívaný ideál a po zaplatení vám linku promptne dopravia a zmontujú na určenom mieste. Ak sa cena komusi zdá nad jeho momentálne možnosti, žiadny problém. Predajcovia idú zákazníkom v ústrety tým, že im dodajú tovar prostredníctvom splátkového kalendára. Nik už neodíde z predajne nábytku naprázdno.

kitchen-2165756_1920-1-X.jpg


Každý si poskladá to, čo chce

Medzi najobľúbenejšie kuchynské linky patria v súčasnosti najmä sektorové, ktoré sa skladajú z jednotlivých vzájomne zameniteľných komponentov. Takto sa dá rýchlo a bez veľkej námahy vytvoriť jednotný celok, aký funkčne a vizuálne zapadne do akejkoľvek kuchyne. Či už štvorcovej, obdĺžnikovej, v tvare písmena L alebo takej, čo je spojená s inou miestnosťou, najčastejšie obývačkou.

Na výrobu komponentov sa používa kvalitný materiál, chirurgicky narezaný na presný rozmer. Povrchová úprava zase pozostáva z rozlične štrukturovaných trvácnych fólií, odolných voči chemickým prípravkom. No a vrchná pracovná doska? Tak tú nepoškodí žiadny ostrý predmet, žiadna vidlička, nôž ani sekáč na mäso. Stačí ju po kulinárskej ekvilibristike utrieť a hotovo, stále je ako nová.


Univerzálnosť v spojení s elektrospotrebičmi

Sektorové kuchynské zostavy sa robia s dôrazom aj na kombináciu s elektrospotrebičmi, teda so sporákom, s chladničkou, umývačkou riadu, mikrovlnnou rúrou či rýchlovarnou kanvicou, mixérom a podobne.

Napríklad sporák býva zväčša na ľavej strane linky, no ľahko sa dá presunúť aj inam, napravo či do stredu. Podobne aj umývačke riadu nájdete optimálne miesto, stačí len porozmýšľať, čo je pre vás ideálne. No a mikrovlnka? Pre ňu sa nájde miesto kdekoľvek na linke, podľa potreby a vôbec nebude zavadzať.


Kuchynská zostava presne na mieru

Komu univerzálna ponuka z princípu nevyhovuje alebo ak si dispozícia kuchynskej miestnosti pýta osobitné riešenie, tomu výrobcovia navrhnú kuchyne na mieru. Firma vyšle pracovníkov k vám domov, aby presne zmerali priestor a pomocou dizajnérskeho programu vám nakreslili kompletnú 3D vizualizáciu optimálneho riešenia.

Isteže, takýto novátorsky prístup sa dá uplatniť nielen pri kuchynskej linke. Dizajnéri a architekti dokážu náročnému záujemcovi navrhnúť aj riešenie nábytku do kuchyne vrátane stoličiek, kobercov, svietidiel a mnohých iných doplnkov.


Urobte si vlastnú vizualizáciu

Pred výberom relatívne lacnej konfekcie alebo drahšieho originálneho riešenia si treba zvážiť všetky aspekty pre a proti. Mnohí výrobcovia a dovozcovia kuchynských liniek na svojich internetových stránkach umožňujú komukoľvek vyskúšať si svojpomocne namodelovať tú svoju naj kuchyňu.

Výhodou je priblížiť každému záujemcovi kreatívny proces zariaďovania kuchynského priestoru. Nebudú ani potrebné nekonečné konzultácie s dizajnérom, keďže si členovia rodiny dostatočne ozrejmia svoj pohľad na vec najskôr sami medzi sebou.


Treba uprednostniť osvedčených dodávateľov

Akého výrobcu či dodávateľa kuchynských liniek uprednostniť, na koho sa obrátiť? Hoci v obchodoch dnes už naozaj nenájdete čosi vyslovene nekvalitné, odporúčame uprednostniť osvedčené firmy, dobre etablované na slovenskom trhu. Takéto spoločnosti majú technické zázemie, kvalitných návrhárov a dosť odborníkov. Pretože nielen samotná ponuka je dôležitá. Rovnako závažná je aj odborná montáž, poradenstvo a prípadný servis, ak by bol potrebný.

Stačí mať trochu trpezlivosti, navštíviť jednotlivé predajne alebo ich webové stránky, prečítať si recenzie zákazníkov a určite si každý nájde presne to, po čom túži a čo potrebuje. Ak by si niekto ani potom nebol istý v tom, čo vlastne chce, môže napísať na internetovú online poradňu. Do niekoľkých minút mu v pracovných dňoch odpíše zodpovedný pracovník a preberie s ním cez čet všetky podrobnosti úplne zadarmo.

Foto: Pixabay

Podobné články