Moderný a účelný detský nábytok: spoločnosť drevko vie, ako na to

11.04.2022, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Ako má vyzerať detský nábytok, ktorý sa deťom nezunuje ani vtedy, keď povyrastú? Túto otázku si kladú mnohí rodičia, aby mali dobrý pocit, že ich potomok bude mať okolo seba príjemné prostredie.

Azda každý rodič sa dostane do situácie, keď dieťa mu vyrastie z rozprávkových motívov a zatúži po modernejšom vybavení svojej izby. Na čo sa teda zamerať pri výbere nábytku?

Drevko-nabytok-1-X.jpg


1. Dôležitý je úložný priestor

Detský nábytok má mať veľký úložný priestor, ktorý deti potrebujú, aby v hračkách, doplnkoch a oblečení mali poriadok. Ak zariaďujete detskú izbu študentovi, nezabudnite na kvalitný písací stôl, pri ktorom sa bude dennodenne pripravovať do školy.

Tínedžer potrebuje na svoje fungovanie aj šatníkovú skriňu či detský regál na knihy. Ďalšou možnosťou, ako získať úložný priestor, sú policové regály do detskej izby, ktoré môžete umiestniť nad písací stôl, posteľ alebo komodu.

Pokiaľ zariaďujete izbičku pre škôlkara, nezabúdajte na úložný priestor, na ktorý ľahko dočiahne. Vhodné sú napríklad truhlice na hračky, ktoré poskytnú priestor aj prístup pre dieťa. Truhlice a úložné boxy vie neskôr využiť aj väčšie dieťa.


2. Neutrálnejšie farby sú lepšie

Pri zariaďovaní izby sa stretnete s detskou požiadavkou, aby bola izba čo najfarebnejšia. Pozor si však treba dávať na odtiene, ktoré sa malým výmyselníkom môžu prudko znepáčiť.

Moderná detská izba má pôsobiť jemne a útulne. Keďže v nej dieťa bude tráviť mnoho rokov a veľa času, treba zvoliť také farebné tóny, aké budú dieťa upokojovať. Vhodnými sú pastelové farby a odtiene jemnej modrej, ružovej, žltej, sivej či smotanovej.


3. Kvalita a bezpečnosť na prvom mieste

Pri výbere detského nábytku myslite najmä na bezpečnosť. V prvom rade by mal nábytok do detskej izby mať oblé hrany, pri ktorých si dieťa nijako neublíži. Myslite aj na uchytenie nábytku k stene, detské zostavy by mali túto možnosť ponúkať.

Malí huncúti sú zvedaví a s obľubou skúšajú situácie, ktoré nie sú práve bezpečné. Nábytok preto pevne ukotvite k stene, aby na dieťatko nespadol. Myslite tiež na úchytky. Vďaka nim si váš potomok otvorí každý priečinok bezpečne a neublíži si.

Detská izba je obľúbeným miestom pre všetky naše ratolesti. Deti sa v nej rady hrávajú, tvoria a vymýšľajú nové nezbednosti. Pred jej zariaďovaním sa ich preto spýtajte, čo by tu chceli mať a aká je ich predstava. Spoločným rozhovorom prídete na nápady, o ktorých ste ani netušili.

Chcete sa dozvedieť ešte viac? Inšpirácie vám poskytne návod Ako zariadiť detskú izbu?

Foto: drevko

Podobné články