Nechajte sa inšpirovať sivými odtieňmi interiérových dverí PRÜM

12.10.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Na prvý pohľad nenápadná šedá je jednou z najobľúbenejších farieb dnešných interiérov. Sivých tónov sú stovky, no rozdiely medzi nimi sú naozaj značné. Výhodou sivej je to, že takmer akýkoľvek jej odtieň je univerzálny a hodí sa na kombinovanie s ďalšími farbami. Sivé dvere sú elegantné a pasujú do interiérov v minimalistickom štýle.

Dvere-Prum-sive-1-X.jpg

 

Harmonický vzhľad interiéru

Interiérové dvere si bežný spotrebiteľ nekupuje často. O to väčšiu pozornosť by mal venovať ich výberu, keďže trendom a vývoju nepodlieha len ich dizajn, ale aj farebné stvárnenie.

V záujme dokonalosti a harmonického vzhľadu interiéru sú dvere do bytu často ladené s podlahou. Možností, ako to docieliť, je veľa. Bytový dizajn ponúka viac pohľadov a záleží na pocite každého, aby si vybral alternatívu, aká mu bude vyhovovať najviac. Na druhej strane, platí všeobecné pravidlo, že dvere zosúlaďujeme s dvomi, nanajvýš tromi pevnými prvkami v interiéri – s podlahou, s oknami, so schodami alebo s nábytkom či dekoráciami.

A nemusí to byť práve drevodekor, aby sme dosiahli zaujímavý harmonický interiér. Sivá farba je neutrálna, ale napriek tomu dokáže upútať pozornosť, a to najmä vtedy, ak sa správne skombinuje s inými tónmi. Dvere v sivých odtieňoch určite doladia aj dizajnovo náročný priestor, ktorému vdýchnu harmonický a pokojný vzhľad.


Sivá do dnešných interiérov patrí

Trendom súčasnosti je predovšetkým tvarová čistota a hladké plochy, skrátka jednoduchosť, aká neruší. Nemecké dvere PRÜM spĺňajú tie najvyššie požiadavky dnešnej modernej doby. Novinkou roku 2020 sa stali šedé interiérové dvere v krásnych zamatovomatných RAL odtieňoch CPL (celoplošného) laminátu: hodvábna RAL 7044, prachová RAL 7037 a grafitová RAL 7024.

Dvere-Prum-sive-2-X.jpg

Dvere-Prum-sive-3-X.jpg

Vďaka najnovšiemu výrobnému procesu dverí PRÜM je hrana dverového krídla nielen odolnejšia, ale dodáva im elegantný vzhľad. Ak sa aj vy rozhodnete pre dvere PRÜM v niektorom z nových sivých odtieňov, sú na výber dve možnosti hrany na dverovom krídle: buď minihrana (KR) alebo premiová hrana (PK). Každá hrana krídla a takisto aj zárubne je zhotovená s rovnakým uhlom – vzhľad je tak jednotný pri pohľade z oboch strán.


Keď majú dvere správnu kľučku

Nevyvíjajú sa však len samotné dvere, ale aj kovanie, pričom sa prehlbuje ich vzájomná súhra. Nejde však iba o vzhľad kovania, zdokonaľuje sa aj jeho konštrukčné riešenie či kvalita opracovania. Vďaka vhodnej konštrukcii pre správnu funkčnosť sa predĺžuje aj životnosť kovania. Komfort pri používaní dverí zvyšujú tiež magnetické zámky, ktoré sú vítanou inováciou najmä pri bezfalcovej verzii dverí.

Oproti minulosti sa predovšetkým zjednodušujú tvary kovania a stúpa obľuba kvalitnejších materiálov. Ľudia si uvedomujú, že kľučka sa právom označuje za šperk dverí. Obľúbené sú kľučky z nehrdzavejúcej ocele, niklu, chrómu a z iných kovov alebo ich kombinácie s úplne odlišnými materiálmi. Dnešné kľučky sa často približujú dizajnu samotných dverí. Do ich prednej plochy sa vkladajú rozmanité materiály – od drevenej dyhy cez rozličné kovy až po kožu či sklo.

Dvere-Prum-sive-4-X.jpg

Dvere-Prum-sive-5-X.jpg

 Vďaka súčasnej širokej ponuke môžu kľučky zdôrazniť alebo, naopak, rešpektovať farebnosť dverí či nábytku


 

Oveľa viac informácií sa dozviete priamo v predajni Dvere PRÜM, s.r.o., v OC StoreLand v Bratislave-Lamači, kde vám radi pomôžu s výberom tak samotných dverí a kľučiek, ako aj podláh, aby ste boli na svoj nový domov právom pyšní.

Foto: PRÜM

Podobné články