Nové funkcie chladničky jedlo postrážia bez jedinej chybičky

20.06.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Správna výživa je kľúčom k zdraviu, dlhovekosti a dobrej nálade. Vaším cieľom by preto mal byť optimálny výber potravín bohatých na vitamíny a minerály, ktoré telo na správne fungovanie potrebuje.

Nákupom potravín sa to len začína. Všetky pokrmy, ktoré denne konzumujeme, treba aj správne uskladniť. Teplota v interiéri ani v komore nie je vždy ideálna pre všetky druhy potravín, preto najlepším miestom na uskladnenie a zachovanie ich čerstvosti je chladnička s mrazničkou.

shutterstock_529037965-chladnicka-1-X.jpg

Výber tohto multifunkčného spotrebiča v domácnosti si však vyžaduje určité znalosti, aby ste v ňom mohli uchovávať svoje pokrmy dlho a bez starostí. Poďte sa preto pozrieť na dôležité fakty, ktoré vás pri spoznávaní jednotlivých funkcií novej chladničky s mrazničkou naučia skladovať jedlo tak dlho čerstvé, ako je to možné.


Lepšie skladovanie a spracovanie potravín

Všetky moderné chladničky odvádzajú pri chladení, mrazení a skladovaní potravín skvelú prácu. To ale neznamená, že výrobcovia sa nesnažia tieto základné funkcie ešte vylepšovať.
Nové technológie dokážu výrazne znížiť spotrebu energie, zabrániť strate výživných látok v produktoch počas skladovania, zabrániť vzniku škodlivých baktérií a nepríjemným zápachom, ktoré sa môžu v chladničke objaviť.

Sú to funkcie a programy, ktoré by mali zjednodušiť a zefektívniť prevádzku elektrospotrebiča chrániť ho pred poruchami. Tieto funkcie by mali zároveň uľahčiť spracovanie a využitie potravín bez toho, aby to zaťažilo domáci rozpočet.


Vôňa výrobkov sa už nemieša

Mnohé moderné chladničky vás svojimi novými funkciami naozaj prekvapia. Platí to aj o dvojokruhovom chladiacom systéme, pri ktorom sú prúdy vzduchu cirkulujúce v chladničke a mrazničke úplne oddelené. Vďaka tejto technológii pachy z jednej komory neprenikajú do inej časti chladničky, čím jedlo alebo potraviny nestrácajú pôvodnú chuť ani hodnotu.


Cirkulácia vzduchu s funkciou Multi AirFlow

Technológia Multi AirFlow vytvára konštantnú a rovnomernú cirkuláciu vzduchu medzi policami, vďaka čomu sa dobre vychladený vzduch dostane do každého rohu chladničky. Vysoká úroveň vlhkosti v chladničke a udržiavanie primeranej rýchlosti prúdenia vzduchu bránia aj dehydratácii ovocia a zeleniny, vďaka čomu máte vždy k dispozícii tie najlepšie vitamíny.


Dvojnásobne dlhšie čerstvé potraviny

Podmienky pre dostupnosť čerstvých surovín a jedál nie sú vždy ideálne. Aj preto sa musíme spoliehať na dovoz a dobré skladovacie priestory, ktoré slúžia na to, aby nám potraviny vydržali čo najdlhšie.

V chladničke je týmto miestom najčastejšie nulová zóna, kde si pri teplote tesne nad bodom mrazu a pri optimálnej vlhkosti vzduchu zachovávajú čerstvé ryby a mäso svoju výživovú hodnotu a atraktívny vzhľad takmer dvojnásobne dlhšie, ako keď sa skladujú v normálnom priestore. Táto zóna je v chladničke zväčša v jej spodnej časti.


Dokonalá hygiena a sviežosť

To, že potraviny budú v chladničke dlho kvalitné a čerstvé, podporíte aj jej precíznou údržbou a vytvorením optimálnej klímy. Docieliť to môžete viacerými spôsobmi. Systém ochrany proti ionizácii nasýti vzduch v chladničke negatívnymi iónmi, ktoré majú baktericídnu schopnosť, čo umožňuje predĺžiť trvanlivosť výrobkov. Vzduch znečistený baktériami vstupuje do sacieho potrubia, prechádza ionizátorom a filtrom v tomto potrubí a znovu sa očistí.

S údržbou vám pomôže aj antibakteriálny pachový filter, ktorým sú dnes vybavené mnohé moderné chladničky. Vďaka špeciálnemu náteru tento filter zabraňuje rastu a množeniu baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Isteže, občas treba chladničku vyčistiť bežným spôsobom. Môžete na to použiť vhodné čistiace prípravky, vďaka ktorým sa chladnička s mrazničkou postarajú o vaše potraviny, zdravie a výkon bez jedinej chybičky.

Foto: Andrej Popov / Shutterstock.com

Podobné články

 • Pre originálny štýl a náladu si vyberte krásnu laminátovú podlahu

  Podlaha-laminat-4-X.jpg

  Našli ste si nový príbytok, zberáte sa zariaďovať si ho? Istotne pritom zistíte, že na tom, kde bývate, ani tak veľmi nezáleží, pretože podstatnejšia pri zariaďovaní každého interiéru je podlaha.

 • Originálne doplnky: vďaka nim bude váš domov ako z rozprávky

  Interier-chalupa-5-X.jpg

  Dopracovať sa k štýlového interiéru nie je jednoduché. Docieliť, aby bol domov útulný a zároveň moderný, potrebuje čas, snahu a peniaze. Musíme myslieť aj na funkčnosť a osobné preferencie, ktorými si priestor príjemne zútulníme.

 • Vyberáte si sedaciu súpravu, pohovku či kreslo? Poradíme vám

  shutterstock_264217397-2-X.jpg

  Každý z nás relaxuje inak, po svojom. Niekto rád športuje, číta knihu, iný sa zasa venuje domácim prácam a sú aj takí, ktorí oddychujú pri televízii na príjemnej pohodlnej sedačke. Aby však tieto chvíle relaxu boli naozaj príjemné, treba si vybrať sedaciu súpravu, ktorá to umožní a na tento účel dobre poslúži.

 • Koberce sa vracajú na výslnie, doma sa s nimi dá doslova čarovať

  70c-shutterstock_1151020133-koberec-2-X.jpg

  Moderné koberce zažívajú svoj veľký návrat a čoraz väčšmi sa objavujú v našich domácnostiach. Kým prv boli v kurze len jednoliate podlahy, dnes má prednosť ich spojenie s kobercom. Práve koberce dotvárajú charakter interiéru a vítané sú najmä pre svoje praktické vlastnosti.

 • Detské zostavy do izby: zariaďujeme moderne a za rozumné ceny

  Detska-izba-2-X.jpg

  Zariadiť detskú izbu nemusí byť drahé. Pokiaľ viete, ako na to, môžete vybaviť detskú izbu štýlovým nábytkom za cenu, akú si naozaj môžete dovoliť. Nie je to pritom nič zložíté. Stačí, ak si prečítate naše odporúčania, a krásnu zostavu do detskej izby môžete mať doma aj vy.

 • Rekonštrukcia kuchyne? Poradíme, čo v novej kuchyni nesmie chýbať

  Kuchyna-2-X.jpg

  Chystáte sa rekonštruovať kuchyňu? Kuchyňa patrí medzi najfrekventovanejšie miestnosti v dome či byte. Pripravujeme tu pokrmy, na ktorých si potom pochutnávame spoločne s rodinou. Ak sa pri rekonštrukcii kuchyne rozhodnete pre tie správne a osvedčené veci, budete sa z nich tešiť celé roky. Ako by mala vyzerať kuchyňa a čo by v nej zaručene nemalo chýbať?