Obývacia izba roku 2019: zopár horúcich trendov, ako si ju zariadiť

16.03.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Poetka, spisovateľka a sociálna aktivistka Marge Piercyová vyslovila múdru vetu: "Prvým darom je život, druhým láska a tretím porozumenie." Je nádherné, ak sme počas svojej existencie týmito vzácnymi, no zároveň bežne dostupnými "klenotmi" obdarení.

Ani dnes, v čase búrlivého pokroku a technológií na každom kroku, to však nie je pre každého bežné. Bez prostredia, kde sa cítime príjemne a pohodlne, by to bolo ešte horšie. Naše telo potrebuje odpočinok a energiu, aby mohlo lásku a porozumenie okolo seba naplno a ďalej rozdávať. A ak je prostredie navyše esteticky krásne, je to ďalšie plus. Preto si poďte spolu s nami zariadiť svoj interiér podľa najnovších trendov, ktoré tento rok letia a určite sa zapáčia aj vám.

Obyvacka-Sedooz-1-X.jpg


Modulárne sedačky sú chytľavé

Nové modulárne sedačky sú dnes veľmi populárne, pretože ich charakterizujú veľmi jednoduché a čisté línie, ktoré sa dajú vo svojich špecifických veľkostiach veľmi dobre medzi sebou kombinovať. Flexibilné čalúnené komponenty z tých najkvalitnejších materiálov sa po celej miestnosti jednoducho rozložia alebo vytvoria, naopak, jeden ucelený komplet.

Ide o systém, ktorý sa snaží vystihnúť špecifické nároky dnešných interiérov a čoraz náročnejších zákazníkov, ktorí očakávajú od sedacej súpravy viac ako len relax a pohodlie. S obľubou sa využíva nielen v klasickom rodinnom dome, ale aj pri zariaďovaní moderných priestorov kancelárii, kde sú, okrem vhodných darčekov pre obchodných partnerov, dôležité aj reprezentatívne priestory s najlepším vybavením.

Obyvacka-Sedooz-2-X.jpg


Ekologické položky

Koncepcia udržateľného rozvoja zostáva nezmenená a zahŕňa aj recyklované položky. Ide o bonus a horúci trend súčasného dizajnu. Škála štýlových vecí – od reprodukovaných materiálov vo všetkých izbách, sa rozširuje, takže je ľahké sledovať a aplikovať tento trend aj na vašu domácnosť.

Znamená to využiť v dizajne a dekorovaní staré veci tak, aby pôsobili ako jeden ucelený a moderný komplet. Trendom sú prírodné materiály, takže to iste nebude pre vás problém, a jednoducho potom všetko skombinujete aj s elegantným konferenčným stolíkom.

Obyvacka-Sedooz-3-X.jpg


Vyskúšajte štýlové vzory

Originálne ornamenty neustále prichádzajú a odchádzajú, a rovnako tak sa vrátili a sú v móde aj v roku 2019. Najpozoruhodnejšia vec týkajúca sa týchto motívov je to, že môžu pracovať so širokou škálou interiérov vrátane minimalistického priestoru.

Aby vám však tento trend naozaj sadol, netreba používať pri navrhovaní a zdobení interiérov globálny prístup. Jedna-dve veľké položky sú všetko, čo na premenu miestnosti potrebujete. V menšej miere skúste pridať koberec alebo niektoré starostlivo vybrané vankúše či iné príslušenstvo.

Zistíte, že to nie je nič komplikované a náročné, stačí použiť niekoľko jednoduchých komponentov a začať s nimi vo vašom priestore vytvárať príjemnú harmóniu a atmosféru, ktoré sú predsa základom spokojnosti a psychickej pohody.

Foto: sedooz.sk

Podobné články