Pre originálny štýl a náladu si vyberte krásnu laminátovú podlahu

26.06.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Našli ste si nový príbytok, zberáte sa zariaďovať si ho? Istotne pritom zistíte, že na tom, kde bývate, ani tak veľmi nezáleží, pretože podstatnejšia pri zariaďovaní každého interiéru je podlaha.

Pri výbere podlahy by ste si mali všímať nielen jej vzhľad, ale aj spoľahlivosť, pohodlie a výkonnosť. Vysvetlenie je jednoduché. Každý deň sme s ňou v úzkom kontakte, preto musí byť maximálne pevná, funkčná, odolná aj pekná.

Podlaha-laminat-1-X.jpg

Ponúk je na trhu našťastie dosť. Nemusíte sa vzdať ani krásy a podlahu si môžete vybrať i na základe tejto dôležitej vlastnosti. Potom vám stačí zvoliť si k doplnkom a nábytku už len špeciálne Aventos HK-S kovanie, ktoré sa spolu s ostatnými funkciami domácich spotrebičov a doplnkov postará o príjemné bývanie.


Podľa čoho si vybrať laminátovú podlahu?

Odpoveď závisí od toho, prečo novú podlahu v byte či dome vlastne potrebujete. Treba brať do úvahy nielen účel miestnosti, ale aj zvyky, životný štýl a počet členov domácnosti. K základným kritériám, ktoré vás môžu pri výbere správnej laminátovej podlahy ovplyvniť, patria:

 • bezpečnosť a šetrnosť k životnému prostrediu,
 • oteruvzdornosť podlahy,
 • vodeodolnosť,
 • pevnosť,
 • hlučnosť,
 • údržba,
 • dizajn.

Z tohto zoznamu je zrejmé, že podlaha v každej miestnosti alebo časti bytu musí spĺňať rozličné požiadavky. Ak ste si teda už vybrali v obchode vhodný model, nezabudnite myslieť aj na to, aby boli nové laminátové podlahy skladom. V opačnom prípade vám to môže narušiť všetky plány.

Podlaha-laminat-2-X.jpg


Prečo uprednostniť laminát?

Laminát je špeciálna podlahová krytina, ktorá na rozdiel od prírodných obkladov nie je zhotovená z dreva, ale z drevnej vlákniny HDF pod tlakom a pri vysokých teplotách lisovanej dosky. Na ňu sa nanáša špeciálna dekoratívna vrstva, ktorá je na polymérnej báze chránená odolným filmom proti opotrebeniu.

Jej spracovanie a povrchová úprava je taká precízna, že odlíšiť navonok laminát od iného prírodného variantu podlahy je naozaj ťažké. Výroba tohto dekoru je na vysokej úrovni a textúra môže napodobňovať aj všetky druhy drevín, aj iné druhy materiálov, napríklad mramoru alebo žuly.

Aby však krása podlahy, akú si zvolíte, vynikla, nezabudnite si vybrať doplnky, medzi ktorými bude pôsobiť ako unikát. Sú to trebárs v rovnakom štýle alebo v odtieni volené nové interiérové dvere skladom. Prípadne nábytok, aký dodá interiéru ďalší rozmer. Ostatné veci potom vybavíte za chodu, dôležité je predsa to, že máte novú a krásnu podlahu.

Podlaha-laminat-3-X.jpg

Podobné články

 • Aha, ako si z neveľkej kúpeľne môžete vyčariť veľkú oázu pokoja

  29c-shutterstock_289979372-sprcha-2-X.jpg

  Celkový dojem z kúpeľne ovplyvňujú nielen použité materiály, ale aj kvalita inštalatérskych prác a príslušenstva. Pri zariaďovaní tohto priestoru preto treba myslieť na každý detail. O to viac, ak je miestnosť naozaj malá a na jej rekonštrukciu nemáte veľký rozpočet.

 • Originálne doplnky: vďaka nim bude váš domov ako z rozprávky

  Interier-chalupa-5-X.jpg

  Dopracovať sa k štýlového interiéru nie je jednoduché. Docieliť, aby bol domov útulný a zároveň moderný, potrebuje čas, snahu a peniaze. Musíme myslieť aj na funkčnosť a osobné preferencie, ktorými si priestor príjemne zútulníme.

 • Nové funkcie chladničky jedlo postrážia bez jedinej chybičky

  shutterstock_529037965-chladnicka-2-X.jpg

  Správna výživa je kľúčom k zdraviu, dlhovekosti a dobrej nálade. Vaším cieľom by preto mal byť optimálny výber potravín bohatých na vitamíny a minerály, ktoré telo na správne fungovanie potrebuje.

 • Vyberáte si sedaciu súpravu, pohovku či kreslo? Poradíme vám

  shutterstock_264217397-2-X.jpg

  Každý z nás relaxuje inak, po svojom. Niekto rád športuje, číta knihu, iný sa zasa venuje domácim prácam a sú aj takí, ktorí oddychujú pri televízii na príjemnej pohodlnej sedačke. Aby však tieto chvíle relaxu boli naozaj príjemné, treba si vybrať sedaciu súpravu, ktorá to umožní a na tento účel dobre poslúži.

 • Koberce sa vracajú na výslnie, doma sa s nimi dá doslova čarovať

  70c-shutterstock_1151020133-koberec-2-X.jpg

  Moderné koberce zažívajú svoj veľký návrat a čoraz väčšmi sa objavujú v našich domácnostiach. Kým prv boli v kurze len jednoliate podlahy, dnes má prednosť ich spojenie s kobercom. Práve koberce dotvárajú charakter interiéru a vítané sú najmä pre svoje praktické vlastnosti.

 • Detské zostavy do izby: zariaďujeme moderne a za rozumné ceny

  Detska-izba-2-X.jpg

  Zariadiť detskú izbu nemusí byť drahé. Pokiaľ viete, ako na to, môžete vybaviť detskú izbu štýlovým nábytkom za cenu, akú si naozaj môžete dovoliť. Nie je to pritom nič zložíté. Stačí, ak si prečítate naše odporúčania, a krásnu zostavu do detskej izby môžete mať doma aj vy.