Prečo sa vždy vyplatí kupovať bytové doplnky vyrábané ručne?

16.11.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Ak si všímate aktuálne trendy interiérových doplnkov, možno ste si všimli, že mnohé známe osobnosti propagujú výhradne lokálne, poctivo ručne vyrábané produkty. Ak ste si nejaký zaobstarali, gratulujeme, priniesli ste si domov kus umeleckého diela. A ak ešte váhate, ponúkame vám zopár dôvodov, ktoré vás presvedčia, že kupovať "handmade" sa oplatí.

Calla-doplnky-2-X.jpg

 Rám na fotografie Peony, fotorámik drevený


 

1. Ručné spracovanie je jednoducho lepšie

Kvalita. Originalita. Trvácnosť. Emócia. Príbeh. To je niečo, čo produkty zhotovované strojom v sebe nemajú. Tieto vlastnosti prichádzajú len zo šikovných rúk remeselníkov, ktorí do svojich výrobkov vkladajú svoj čas a jedinečnosť. Navyše, mnohé z nich, napríklad ručne vyrábané drevené dekorácie, si môžete prispôsobiť podľa vlastného vkusu – určiť im veľkosť či farbu. Ak hľadáte osobný dar pre svojich blízkych, skúste drevený fotorámik s vlastným gravírovaným odkazom. Je nádherným darom pre každého, komu venujete zhmotnené spoločné spomienky.

Calla-doplnky-1-X.jpg

 Drevená servírovacia tácka Roussanne


 

2. Sú vhodné pre každý štýl interiéru

Rustikálna spálňa, vidiecka kuchyňa aj čisté línie minimalistickej pracovne vždy nechajú najviac vyniknúť práve handmade produktom. Skúste do interiéru pridať niekoľko ručne zhotovených vankúšov alebo drevený podnos na kávu či vínny servis a voilá – vychutnajte si ešte príjemnejšiu atmosféru domova so svojimi milovanými.

Calla-doplnky-3-X.jpg

 Vešiak na kľúče s ručne maľovaným nápisom


 

3. Podporíte lokálnych remeselníkov

Rozmýšľali ste, kam putujú vaše peniaze z nákupu produktov? Zo známych obchodných reťazcov pravdepodobne do niektorých vzdialených krajín. Mnohé z nich sú povestné práve lacnými výrobkami a na druhej strane však aj úbohou kvalitou či neľudskými pracovnými podmienkami. V prípade lokálnych výrobcov nič také nehrozí. Okrem ekologickej výroby ponúkajú aj rýchlejšiu a osobnejšiu komunikáciu a naozaj dbajú na to, aby ste boli s ich produktmi spokojní. Veď poctivý tovar a spokojní zákazníci sú lepší než akákoľvek reklama.

Foto: Calla

Podobné články