Pri vyberaní a kúpe novej sedacej súpravy záleží na každom detaile

21.02.2020, SITA | Interiéry, domácnosť

Sedacia súprava býva kľúčovým prvkom každej obývačky. Nielenže na nej trávime hodiny, ale bežne tam usadíme aj svoju návštevu. Na čo všetko treba dopredu myslieť, aby nás pri sedačke nič neprekvapilo?

Katalógové sedačky mohutných rozmerov nemusia vyhovovať každému, preto sa pripravte na kompromis. Výberu súpravy však pred kúpou predchádza aj niekoľko dôležitých krokov, keďže popri cene si treba premyslieť aj umiestnenie sedačky, jej veľkosť a finálny presun. Pravdaže, podstatný a nezanedbateľný je aj jej typ, dizajn a materiál.

70b-Shutterstock_786280726-1-X.jpg


Odmerajte, koľko máte miesta

Viete, aké má rozmery vaša obývačka a koľko miesta potrebuje sedacia súprava, aby vás neobmedzovala? Pri menšej miestnosti rátajte so sedačkou pre dvoch, kým vo väčšej izbe sa s usporiadaním sedacej súpravy môžete pohrať.


Preštudujte si cenovú ponuku

Po príchode do obchodu netreba mať priveľké očakávania. Za zlomok hodnoty skutočne nedostanete všetko, preto je vhodné nielen si určiť rozpočet, ale aj mať predstavu o cenových reláciách. Kým základné sedacie súpravy s textilným poťahom sú malých rozmerov a patria medzi tie najlacnejšie, za kompletnú súpravu aj s kreslami si niečo priplatíte. Vo vyššej cenovej hladine nájdete zase kožené sedačky.


Nezabudnite si naplánovať presun

Nespoliehajte sa, že sedačku nejakým spôsobom po schodisku svojpomocne presuniete. Rovnako nie je dobré to riešiť na poslednú chvíľu. Platí to najmä v prípadoch, keď máte byt na vyššom poschodí, schodisko je úzke a nemáte ani výťah. Nezabudnite tiež na rozmery pohovky a informujte sa aj o spôsobe prepravy. Neváhajte sa takisto spýtať na zvyčajný typ balenia a pripravte sa naozaj na všetko.

Ak máte vo všetkom okolo ceny a merania jasno a zostáva vám už len vybrať tú správnu sedačku, použite šikovný vyhľadávač nábytku a dekorácií a nájdite si nejaký dizajnový kúsok priamo na mieru.

Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Podobné články