Rozhodli ste sa pre posteľ a spálňu z masívu? Robíte dobre

23.11.2016, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Zdravý a ničím nerušený spánok je základným predpokladom spokojného života. Uvažujete si svoju spálňu vybaviť nábytkom z masívneho dreva? Robíte dobre.

Masív, ako ideálny prírodný materiál nielen na výrobu postelí, ale aj skríň a komod či bielizníkov, poskytuje veľa možností a dáva nábytku mnohé svoje vlastnosti. Akú drevinu je najlepšie si vybrať? Dôležitým kritériom pri voľbe je kvalita, dlhá životnosť a v neposlednom rade cena.


Vzhľad nie je maličkosť

Posteľ sa jednoducho musí páčiť a byť ozdobou spálne. Jej vzhľad sa na prvý pohľad môže zdať ako nepodstatný aspekt, je však veľmi dôležité, aby ste sa vo svojej posteli cítili príjemne. V obchodných domoch Kika nájdete množstvo veľkostí, dizajnov, variabilných poťahových látok a farieb, z ktorých si každý vyberie tú svoju vysnívanú.

Kika-spalna-masiv-1-X.jpg

 Masívna spálňa Monaco – borovica


 

Masívne drevo = kvalitný spánok

Masív ako tradičný materiál na výrobu postelí má mnoho výhod. Možno mu dať nespočetne veľa podôb, je na pohľad hrejivý a prírodný. Drevo, napríklad borovica či jelša, je veľmi pružné a odolné. Masívna posteľ sa vám len tak nerozvŕzga. Navyše, výborne odoláva vlhkosti, zaručuje unikátnu stabilitu a životnosť na desiatky rokov.

Borovica všeobecne patrí k obľúbeným materiálom. Vyniká unikátnou kresbou a výraznými okami v štruktúre. Vyvoláva tak pocit autentickosti a nevšedného dojmu. Ponúka prirodzený odtieň, ktorý sa časom vyfarbí až do sivomodrej. Ak chcete inú farbu, môžete si vybrať z veľkej ponuky. Samozrejmosťou sú aj úložné priestory, ktoré možno umiestniť pod každú posteľ alebo sú priamo jej súčasťou.

Kika-spalna-masiv-3-X.jpg

 Panoramatická skriňa Biscaya – predné plochy masív/bronzové zrkadlo


 

Spríjemnite si snívanie

Posteľné obliečky podliehajú módnym trendom rovnako ako všetko ostatné. Spálňu oživia a zútulnia ju. Môžu byť jednofarebné, pestré alebo s potlačou či s ornamentmi. Vyberať môžete nielen podľa vkusu, ale aj podľa pohodlnosti. Farba a vzor nie sú totiž to jediné, podľa čoho sa obliečky vyberajú. Dôležitý je aj materiál. Obľúbené sú nielen bavlnené obliečky, ale veľkému záujmu sa tešia i krepové alebo luxusnejšie saténové.

Kika-spalna-masiv-4-X.jpg

 Obliečky Leena, 70 x 90 cm / 140 x 200 cm, 100-perc. bavlna


 

Foto: Kika

Podobné články