Štyri spôsoby oživenia bývania, aké interiéru určite pomôžu

26.03.2018, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Každý interiér by mal byť nielen pohodlný, ale aj pekný. Ba krásny. A dokonca i vtedy, ak vám peňaženka momentálne nedovoľuje zavolať si odborníkov, ktorí to zvládnu profesionálne a zručne.

Nič nie je stratené. Skutočná sila a krása sa často skrýva v detailoch, čo pri svojej práci umne využívajú aj chýrni dizajnéri. Aj keď teda nie ste architekt a nemôžete si dovoliť exkluzívny nábytok a lustre priamo z Talianska, máte vždy iné možnosti a zrejme aj jednoduchšiu cestu. Aspoň niektoré z nich vám predstavíme.

Byt-rekonstrukcia-Shutterstock-1-X.jpg


Pridajte nový prvok

Bez ohľadu na to, ktorej časti sa plánovaná rekonštrukcia domu týka, popremýšľajte, aká vec by mohla vaše bývanie premeniť na niečo iné. A nemusí to byť nič veľké a zvučné. Niekedy postačí obyčajná drobnosť, mala by však byť v prvom rade nová.

Môže ísť o zaujímavé kreslo či nový záves. Alebo si vyberte výrazný prvok fantázie, aký vystihne váš štýl a vkus. Využite efekt lesklých povrchov predmetov, vyskúšajte kvety, ktoré si nevyžadujú veľkú starostlivosť. Jednoducho si prineste domov niečo nové.


Umelecké predmety doma premiestnite

Dokonca aj jednoduchý pohyb niekoľkých umeleckých diel, či už je to obraz na stene alebo iné esteticky krásne predmety, môžu výrazne zmeniť interiér miestnosti. Takýto spôsob vám umožní sa pozrieť na svoj príbytok iným spôsobom a očami. A platí to pre všetky izby, vrátane modernej kuchyne, kúpeľne, chodby a dokonca aj miestností v suteréne.


Všimnite si sedacie časti nábytku

Práve s týmito kusmi nábytku by ste mali začať pretvárať svoj interiér. Je to jedna z hlavných vecí, bez ktorých sa jednoducho nedá existovať. Aj keď sa sedenie nepovažuje za prirodzenú polohu pre telo, vykonávať všetko postojačky je takmer nemožné. Pohodlie, komfort a štýl vám ponúkne nová sedačka.

Samozrejme, je vhodné sledovať trendy. Hlavnou podmienkou živého interiéru je predmety v dome zvýrazniť láskou, aby ste sa s nimi potom nenudili. Je dôležité, aby ste sa obklopili nábytkom, svetlom a textíliami, aké obľubujete a ktoré vytvárajú jedinečný priestor, čo sa dokonale hodí k vám a vašej osobnosti, ako výnimočne luxusný matrac k masívnej posteli z pevného dreva.


Pridajte textúru

Rozmanité textúry sú dôležitým prvkom každej zmeny v interiéri. Ide o povrchové opracovanie jednotlivých materiálov, povedzme či je stolová doska v miestnosti hladká, drsná alebo inak vyrezaná. Jej špecifická štruktúra napovie, ako bude miestnosť na prvý pohľad vyzerať a pôsobiť.

Textúrovanie je prvok, aký je niekedy dôležitejší ako farba, čo si často môžete všimnúť pri zariaďovaní luxusnej kúpeľne. Môžu to byť dlaždice so špecificky upraveným dezénom alebo rovné, lesklé plochy panelov. Základom je, aby dobre vyzerali a odolávali vlhkosti a vode.
Rovnako je na tom aj priestor kuchyne, aj tu sa dá špecifická textúra veľmi dobre využiť. Univerzálny prvok dáva miestnosti ten správny tón a určuje, či bude svetlá, vzdušná alebo zahalená do tmavého luxusu.

Spríjemnite si bývanie jednoducho a rýchlo, stačí použiť aspoň jednu zo spomínaných metód na oživenie interiéru.

Foto: Shutterstock

Podobné články