Tipy a rady pre pohodlný a dobrý spánok aj za chladných nocí

28.09.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Zdravý spánok je dôležitý pre každého. Aby sme sa mohli vždy vyspať a načerpať sily do ďalšieho dňa, potrebujeme vhodne pripraviť spálňu. Máme pre vás niekoľko rád, ako lepšie spať aj počas chladných dní.

Spať v pohode, keď sa vonku ochladí, si vyžaduje prípravu. Nastavenie teploty na príliš vysokú hodnotu neprispieva ku komfortu, zvyšuje účty za energiu a vysušuje vzduch. Aby ste dosiahli pohodlie a príjemné teplo počas spánku aj za chladných dní, je potrebné vybrať vhodné periny a posteľné obliečky.

57b-shutterstock_111366503-1-X.jpg


Flanelové posteľné obliečky pre kvalitný spánok

Posteľné obliečky sú počas spánku vašou druhou pokožkou. A pre pohodlie, keď spíte, majú obliečky zásadný význam. Prezradíme vám osvedčený spôsob, ako spať v pohodlí počas chladných dní bez toho, aby ste zbytočne zvyšovali teplotu v miestnosti.

Flanelové posteľné obliečky sú tou pravou ochranou pred chladom a nepohodlím počas spánku. Mäkké flanelové obliečky si obľúbite aj vy. Sú rovnako ako iné obliečky dostupné v rozmanitých vzoroch a farbách, môžete ich jednoducho prispôsobiť dizajnu spálne.

Obliecky-tiahome-1-X.jpg

Výhody flanelových posteľných obliečok:

  • Postarajú sa o extra porciu tepla v porovnaní s bežnými bavlnenými obliečkami.
  • Flanel sa nekrčí. Obliečky budú vždy vyzerať pekne.
  • Flanel prirodzeným spôsobom odvádza vlhkosť od tela, pretože je to veľmi nasiakavý materiál.
  • Sú mäkké a pohodlné, ideálne nahrádzajú ľahké obliečky na leto.

Tiahome.sk je miesto, kde nájdete všetko potrebné, aby ste mohli spať zdravo a pohodlne. Vyberte si nové obliečky a oddajte sa kvalitnému spánku.


Klimatizácia v spálni zlepší spánok

Moderná klimatizácia nám počas horúcich dní spoľahlivo ochladí miestnosti. Viete však, že klíma sa používa aj na kúrenie? Moderné klimatizácie dokážu efektívne regulovať teplotu počas chladných dní. Ak máte klímu aj v spálni, o kvalitný spánok sa obávať nemusíte. Počas chladnejších nocí si ideálne zvýšite a upravíte teplotu tak, ako vám to vyhovuje.

27b-shutterstock_315233672-klima-1-X.jpg

Klimatizáciu môžete využiť aj na čistenie vzduchu. Klíma v spálni znižuje vlhkosť, filtruje peľ a prach. Je ideálna pre alergikov a všetkých, čo túžia po spánku v zdravom prostredí. Klimatizácia počas celej noci bude efektívne filtrovať vzduch a zabezpečí aj jeho cirkuláciu.

Klimatizácia od klimachlad.sk je ideálnym riešením nielen pre spálne. Užívajte si pohodlie v celom vašom dome, byte alebo kancelárii. Práve teraz je ideálny čas premýšľať nad inštaláciou klimatizácie.

Ak na svoje rozhodnutie potrebujete od spoločnosti klimachlad.sk viac informácií, neváhajte ju osloviť. Mail: klimachlad@klimachlad.sk; tel.: +421 915 723 124. A ak hľadáte ešte viac tipov pre vašu spálňu, sledujte tipy a inšpirácie na maxibyvanie.sk.

Foto: TiaHome, Shutterstock

Podobné články