Tipy a triky ako si zariadiť spálňu, kde sa budete cítiť naozaj príjemne

21.10.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Miestnosť na oddych a relaxáciu by nemala mať žiadne predmety, ktoré by narúšali spánok. Po rokoch však máme prirodzenú chuť obnoviť ju, zrekonštruovať a vybaviť zariadením, ktoré bude kvalitné a bude nám slúžiť roky.

Modernizácia spálne si vyžaduje dokonalú prípravu, výber nábytku, dekorácií, bytových doplnkov a ich vzájomné kombinovanie s nábytkom. Ak si chcete tento priestor naozaj obnoviť, máme pre vás zopár tipov a trikov, ako to spraviť.

Dovido-tapeta-1-X.jpg


Ako prvú umiestňujte posteľ

Posteľ je dominantou spálne a práve preto by mala nájsť svoje miesto ako prvá. Základným pravidlom je, že nohy postele by nikdy nemali smerovať k dverám. V starovekej Číne toto umiestnenie označovali aj ako polohu smrti a aj z tohto dôvodu takto umiestniť posteľ je viac ako nevhodné. Posteľ by mala byť pri stene a zároveň nestáť priamo pod oknom.

Čo sa týka výberu manželskej postele, mali by sa uprednostňovať masívne drevené kusy s klasickými roštami, ktoré vám poslúžia naozaj dlho. Kvalitný masív je pevný, nenáročný na údržbu a zvládne aj ťažšiu hmotnosť, čo o nekvalitnom lamináte či drevotrieske povedať nemôžeme.


Oživte stenu modernou tapetou

Klasické biele steny sú síce najpraktickejšie, ale niekomu to nemusí vyhovovať. Tapety do spálne majú svoje čaro a dokážu priniesť útulnú, pokojnú a zároveň romantickú atmosféru. Práve preto si mnohé páry vyberajú do spálne moderné tapety.

Zo všetkých motívov by sme mali uprednostňovať tapety v prírodných farbách a vzoroch. Navodia tú správnu atmosféru, ktorú v spálni chceme mať.

Dovido-tapeta-3-X.jpg


Zladenie nočných stolíkov s posteľou

Nočné stolíky sú taktiež veľmi dôležitou súčasťou spální, do mnohých sa však pre obmedzené voľné miesto nezmestia. Vtedy nočné stolíky nahrádzajú stojace lampy, ktoré robia príjemnú atmosféru a šíria tlmené svetlo, aké sa zároveň hodí na čítanie knihy pred spaním.

Ak sa ale rozhodujete skôr pre nočné stolíky, odporúčame vám farebne a materiálovo ich zladiť s posteľou. Ak uprednostníte masívnu posteľ s morením orech, treba si vybrať aj nočné stolíky v rovnakom namorení.


Komoda

Vo väčších spálňach si nájde svoje miesto aj komoda s úložným priestorom predovšetkým na bielizeň, ale aj ponožky, pančuchy či pyžamá oboch partnerov. Komody by mali byť ideálne troj- až štvorzásuvkové vo farebnom vyhotovení postele a nočných stolíkov.

Vrch komody môže domáca pani využiť na umiestnenie šperkovnice, pleťovej kozmetiky alebo kozmetického zrkadla. Na komode však krásne vynikne aj kvetináč so Sansevieriou (Svokrine jazyky).

Foto: Dovido

Podobné články

 • Laminát takmer ako reálne drevo. Vďaka technológiám sa to dá

  Laminat-Quick-Step-7-X.jpg

  Inovácie, kreativita a technológie vedú k čoraz dômyselnejším riešeniam. Aj laminátová podlaha dnes môže vyzerať ako reálne prírodné drevo. Unikátny dizajn, precízne spracovanie, jednoduchá montáž aj údržba – to sú hlavné atribúty kvalitnej laminátovej krytiny, ktorá vzhľadom a vlastnosťami pripomína skutočnú drevenú podlahu.

 • Čierna kuchyni pristane, biele odtiene prestávajú dominovať

  Oresi-cierne-kuchyne-3-X.jpg

  Vo výrobe nábytku a v dizajne sa čierna stala novou bielou a tento trend prenikol aj do sveta kuchýň. Absolútnym hitom sú netradičné povrchy ako sklo a dekory z mramoru či kovu a tmavé farby.

 • Ako šetrne čistiť najcitlivejšie povrchy v kuchyni a domácnosti?

  Citlive-povrchy-5-X.jpg

  Teflónové panvice, sklokeramické varné dosky, exkluzívne mramorové krytiny či moderný drevený nábytok. Táto skupina nemá na prvý pohľad nič spoločné, no to len dovtedy, kým ich netreba čistiť. Všetky tieto materiály si vyžadujú osobitnú starostlivosť, keďže nesprávnym ošetrovaním ich možno ľahko a nenávratne poškodiť.

 • Viete, aké sú aktuálne interiérové trendy pre tohtoročnú jar?

  Hornbach-trendy-17-X.jpg

  Aby sme sa v interiéri cítili čo najpríjemnejšie, je dôležitých niekoľko faktorov. Svetelnosť priestoru a použité farebné kombinácie patria medzi najvýznamnejšie. Či si to uvedomujeme alebo nie, farby veľmi ovplyvňujú pocity, ktoré v nás priestor vyvoláva. Svetlé, pastelové farby nás upokojujú, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou. Spoločnosť Hornbach prináša túto jar štyri atraktívne interiérové štýly plné inšpirácie.

 • Pri vyberaní a kúpe novej sedacej súpravy záleží na každom detaile

  70c-shutterstock_786280726-2-X.jpg

  Sedacia súprava býva kľúčovým prvkom každej obývačky. Nielenže na nej trávime hodiny, ale bežne tam usadíme aj svoju návštevu. Na čo všetko treba dopredu myslieť, aby nás pri sedačke nič neprekvapilo?

 • Vyberáte si sprchový kút? Tu je zopár rád, na čo si dať pozor

  Sprchovy-kut-5-X.jpg

  Pri výbere sprchového kúta je dobré okrem dizajnu a typu konštrukcie myslieť aj na ďalšie parametre, napríklad tvar, veľkosť, spôsob otvárania dverí, materiál a cenu. Ak zvažujete nákup online, zmerajte si všetky rozmery a pamätajte aj na iné vlastnosti.