Tri dôvody, ktoré vás presvedčia, že potrebujete čalúnený nábytok

16.01.2024, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Čalúnenie nikdy z módy nevyjde. Čalúnený nábytok má svoje osobité čaro, ku ktorému sa pridáva niekoľko praktických výhod. Ak sa preto rozhodujete, ktorý typ kresiel či pohovky kúpiť, mali by ste zvážiť práve ten čalúnený. V dnešnom článku vám ukážeme dôvody, ktoré by vás mohli presvedčiť.

Dizajnové čalúnené kreslá sú snom každej ženy. Vyzerajú krásne, elegantne a nadčasovo. Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre čalúnený nábytok?

Caluneny-nabytok-1-X.jpg


1. Má dlhú životnosť

Už sa vám stalo, že ste vyhodili obľúbený kus nábytku len preto, že "zostarol"? Látkové kreslá alebo stoličky sa môžu časom potrhať alebo im vybledne farba. Samozrejme, aj na čalúnený nábytok vplýva čas, avšak so správnou starostlivosťou a údržbou vám vydrží celé roky. Určite sa dá tvrdiť, že ide o výhodnú investíciu.

Viac sa oplatí priplatiť si za kvalitnú súpravu pohovky a kresla s osobitne odolným čalúnením (v závislosti od zvoleného čalúnického materiálu), než kúpiť si lacnejšiu zostavu z nekvalitnej látky. Tým, že vám stolička dlho vydrží, nemusíte tak skoro zháňať a kupovať novú. Čím viac sa znižuje "nábytková fast fashion", tým menej produktov končí na skládkach.


2. Zlepší vzhľad celej obývačky

Luxusne a zároveň jednoducho, presne tak vyzerajú čalúnené kreslá. Elegancia je niečo, čo si všimne každý, kto vstúpi do obývačky. Na výber máte niekoľko druhov poťahov, takže konečná voľba dizajnu je len na vás. V obľube sú aktuálne elegantné zamatové čalúnené kreslá s jemným leskom. Spomedzi farebných variantov kraľuje tyrkysový, tmavozelený či staroružový zamat.


3. Pohodlie na nezaplatenie

Čalúnené kreslá sú pohodlnejšie ako klasické. Ich "napufnutie" spôsobí, že sa nebudete chcieť postaviť. Preto aj mnohé veľké kreslá v čitateľských kútikoch sú čalúnené. Zároveň, ak máte obývačku zariadenú do štýlu vintage alebo provence, spomínané kreslá sú skvelou voľbou.

Vedeli ste, že čalúnenie sa dá vykonať nanovo? Ak je váš kúsok už veľmi opotrebovaný, stačí ho opraviť a bude znovu vyzerať ako nový.

Foto: Sona/Adobestock.com

Podobné články