Tri tipy na dobrých pomocníkov, čo vám uľahčia prácu v kuchyni

24.09.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

V kuchyni strávime cez týždeň priemerne 6,5 hodiny. Môže to byť buď mrzutá povinnosť, alebo naopak, čas, ktorý si radi predĺžite. Stačí mať správnych pomocníkov, ktorí vám prácu spríjemnia a uľahčia.

Kuchyňa je srdcom každej domácnosti a je dôležité, aby sa vám v nej dobre varilo. Pekný vzhľad je len čerešničkou, nadstavbou toho, čo by mala správna kuchyňa spĺňať. Inteligentne využitý priestor, vhodné rozmiestnenie zásuviek, ideálna výška pracovnej dosky alebo efektívne umiestnený kuchynský drez s vodovodnou batériou, to sú hlavné body, ktoré by ste z plánovania svojho gastronomického kráľovstva nemali vynechať. Aké ďalšie praktické maličkosti vám pomôžu? Prečítajte si niečo o technologicky najvyspelejších drezových batériách a time manažmente.


1. tip: Efektívna práca s časom

Pripravujte si jedlo vopred. Určite poznáte ten pocit ráno, keď sotva otvoríte oči a namiesto prípravy raňajok by ste si najradšej sadli priamo k hotovému. Chrumkavé a ešte teplé pečivo vám síce samo na stole nepristane, proces chystania prvého jedla dňa však môžete značne urýchliť.

Baterie-kuchyna-3-X.jpg

Začnite už večer. Vytiahnite z police svoj hrnček a vložte doň vrecúško s čajom. Ak patríte medzi ranných kávičkárov, nachystajte si všetko potrebné na prípravu kávy. Do kanvice nalejte potrebné množstvo vody a ráno ju už len zapnete.

Podobný postup môžete zopakovať pri príprave surovín na jedlo. Ak máte možnosť, nachystajte si aj nejaké potraviny alebo rovno celé chody do zásoby – hlavne obedy a večere. Jednoducho si pripravte jednu porciu navyše a uložte ju do mrazničky. V časovej tiesni sa predpripravené krabičky stanú vaším najlepším priateľom.


2. tip: Využite bezdotykové technológie

Ruky polepené od cesta alebo zafúľané od potravín, čo púšťajú farbu, pozná asi každý kuchár. Takými nechcete siahnuť na čerstvo vyleštenú drezovú batériu ani čokoľvek iné a mať potom prácu ešte s čistením povrchu. Aj na také prípady už moderné kuchynské technológie myslia.

Senzorové vodovodné batérie iste poznáte napríklad z obchodných centier. Poslúžia vám aj doma v kuchyni. Keď senzor zaznamená pohyb, automaticky pustí vodu a vy si tak pohodlne opláchnete ruky bez toho, aby ste čokoľvek zašpinili. Produkty od slovenskej značky Sanitino.sk navyše majú bezpečnostnú funkciu zastavenia vody po piatich minútach. Nemusíte sa tak obávať prípadného vytopenia, keby sa povedzme vaša mačka rozhodla ustlať si v tesnej blízkosti senzora. Samozrejmosťou je aj poistka proti obareniu či termostat.

Baterie-kuchyna-1-X.jpg

Ďalšou možnosťou, ako si umyť ruky bezdotykovo, sú drezové batérie s inovatívnou funkciou EasyTouch. Tú nájdete napríklad pri batérii Grohe Minta Touch. Na pustenie vody vám stačí len letmý dotyk zápästím, predlaktím alebo pokojne aj lakťom. Na batériu tak neprenesiete žiadne nečistoty ani baktérie.


3. tip: Perlivá či vriaca voda rovno z kohútika

Zbavte sa problematických PET fliaš raz a navždy. Tieto plastové obaly dajú pri nákupoch zabrať nielen vašim svalom, ale najmä životnému prostrediu a v neposlednom rade aj peňaženke. Investujte rozumnejšie a zadovážte si k drezu vybavenie, ktoré vás takýchto starostí zbaví. Moderná drezová batéria Grohe Blue vám umožní napustiť si perlivú, jemne perlivú alebo neperlivú vodu priamo z kohútika. Pomocou jednoduchého ovládania si môžete zvoliť aj stupeň vychladenia. Stačí si to len vyskúšať a garantujeme vám, že si už na kupované minerálky nespomeniete.

Baterie-kuchyna-2-X.jpg

Možno je vaším veľkým prianím mať k dispozícii vriacu vodu, kedykoľvek si spomeniete. Je to možné aj bez varnej kanvice. Siahnite po vodovodnej batérii Grohe Red. Vďaka unikátnej technológii stačí stlačiť jediné tlačidlo a ihneď máte k dispozícii až šesť litrov 100-stupňovej vody bez čakania a vďaka detskej poistke aj bez starostí.


A napokon: vyplatí sa to?

Maximálny komfort a bezpečie je to, čo neodmysliteľne patrí aj ku každej modernej kuchyni. Prvotné náklady sa môžu zdať vyššie, dôležité je však myslieť v dlhšom časovom horizonte a spočítať si, že sa vám investície za určitý čas vrátia. Ak premýšľate nad rekonštrukciou alebo stavbou novej kuchyne, vyberajte si overené značky a spoľahnite sa na odborníkov. Jedine tak dosiahnete perfektný výsledok, ktorý vám bude robiť radosť dlhé roky.

Foto: Sanitino.sk

Podobné články