V bratislavskej Inchebe sa začína veľtrh nábytku Moddom 2019

15.10.2019, Martina Macková | Interiéry, domácnosť

V bratislavskej Incheba sa zajtra začína veľtrh nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu Moddom 2019. Veľtrh potrvá od 16. do 20. októbra, výstavisko v Petržalke otvárajú o 10.00 h.

Veľtrh Moddom 2019 má ambíciu byť komplexnou prehliadkou interiérových trendov. Počas piatich dní sa v bratislavskej Inchebe na ploche 20-tisíc m² predstaví 220 výrobcov a predajcov, ktorí predvedú mix nábytku a doplnkov z celého sveta. Návštevníci nájdu na Moddome sedačky, obývací nábytok, jedálenské stoly a stoličky, dizajnové kuchyne, praktické riešenia do vstupných priestorov, postele a úložný nábytok do spální, zariadenie do detských izieb či funkčný nábytok do pracovní a kancelárií.

Moddom-1-X.jpg

Bude tu aj ponuka záhradného nábytku a exteriérových riešení a v neposlednom rade doplnky a zariadenie domácnosti ako koberce a podlahy, textílie, svietidlá, tapety, krby, radiátory či technológie. Súbežná výstava výtvarného umenia Art ponúkne výber umeleckých diel, ktoré interiér zvýraznia a dodajú mu charakter.


Kráľovná medzi sedačkami

Sedačka zvykne byť stredobodom domácnosti. Na Moddome budú k dispozícii kvalitné kúsky do menších i väčších interiérov, a to v rozmanitých štýloch a povrchových úpravách. Pozornosť návštevníkov jednoznačne upúta luxusná sedacia súprava Monnalisa, ktorej hĺbka až 138 cm zaručuje maximálny komfort a pôžitok. Firma Saporini predvedie aj modulárnu sedačku Just vyrobenú s použitím pamäťovej peny. Sedačky svetových značiek Walter Knoll, Rolf Benz, Rom a Hartmann predstaví spoločnosť Zeno. Veľký výber sedacích súprav budú mať návštevníci aj v expozíciách firmy Top Sedačky, Fines, Carelli, Nesia, In-Elis, Inter Style, Milénium, Sedačkový dizajn a ďalších.

Moddom-3-X.jpg


Zdravý spánok aj vďaka svetovému patentu

Človek prespí až tretinu svojho života. Moddom preto ponúkne kompletné riešenia nielen pre zdravý spánok, ale aj pre dizajnový vzhľad spálne. Harmonické a vkusné postele, či už z masívneho dreva, čalúnené textilom alebo potiahnuté kožou, klasické či tzv. boxspringové – vyberie si každý. Novinkou v ponuke bude matrac so svetovým patentom Magnistretch Sport 9, ktorý počas spánku jemne naťahuje chrbticu do pôvodnej polohy. Osem hodín spánku na takomto matraci má podobný účinok ako 30 minút intenzívneho strečingu.

Moddom-5-X.jpg


V peknom prostredí chutí lepšie

V peknom prostredí chutí lepšie, prečo si teda stolovanie nespríjemniť? Napríklad stôl Kobe (We-tec) s unikátnym riešením jedálenskej dosky z kombinácie tvrdeného skla a keramiky v rozličných dezénoch bude skvelým spoločníkom pri raňajkách, obedoch i večeri. Jedinečné, ručne vyrábané stoly Rustic-Fantasy skrášlia interiér vďaka nezvyčajným tvarom a úpravám. Európsky dizajn jedálenského nábytku spoznajú návštevníci vďaka značke Team7 (Zeno). Príprava jedla bude hračkou vďaka dizajnovým kuchyniam (napr. Doimo Cucine – Zeno, Kuchyne od Čvirika, Ellebi) s kvalitnými spotrebičmi, ktoré na veľtrh prináša nielen firma Andrea Shop.

Moddom-8-X.jpg


Doplnky, aké len chcete

Práve doplnky dotvárajú charakter interiéru. Nový koncept ručne tkaných kobercov, ktoré sú doslova umeleckými dielami (Carpet City), orientálne a dizajnové koberce (Bakero, Arina), luxusné hovädzie kože na podlahu (DeCanter), pútavé tapety a dekorácie stien (Inportante), impozantné svetelné stropy (Emission), krištáľové lustre (Glass LPS), dizajnové radiátory nezameniteľných tvarov (Dobrá klíma) či doplnky z kovu a exotického dreva (Asharia) tvoria len časť bohatej ponuky.

Príjemnú atmosféru vytvorí novinka – bezrámové sklenené krby s jedinečným systémom bezdymového vykurovania (Deltako). Dotyk prírody do interiéru vnesú ručne vyrábané machové obrazy či celé steny, ktoré sú čoraz populárnejšie medzi špičkovými architektmi (Eko Moss, Bemos). O príjemnú vôňu sa pre zmenu postarajú profesionálne arómadifuzéry, ktoré majú viac ako 20 celosvetových patentov a vôňu do priestoru šíria formou atomizácie parfumovaného oleja.

Moddom-4-X.jpg


Upratovanie bude hračka

Vďaka technologickým novinkám bude môcť každý svoj domov udržiavať v čistote bez väčšej námahy – napríklad vďaka robotickým vysávačom. Až dve slovenské premiéry na veľtrh prináša značka iRobot. Zákazníkov zaujme vysávačom Roomba s9+, ktorý je vo svojej kategórii najšikovnejším a najvýkonnejším pomocníkom, a celkom novým robotickým mopom Braava m6 (oba modely Play Electronics). Revolučný robotický čistič okien (TopRobot) zasa rýchlo a precízne vyčistí okná a rozličné druhy sklenených povrchov. Návštevníci budú môcť spoznať aj najvýkonnejší bezdrôtový vysávač na trhu značky Dyson (Slight Holding).

Moddom-6-X.jpg


Zdravie v dizajne

Až 20 percent ľudskej populácie trpí alergickými ochoreniami a plesne, prach, roztoče, peľ, baktérie, vírusy a iné nečistoty na nás útočia prevažne v interiéri. Moddom preto ukáže aj riešenia pre čistý a zdravý vzduch prostredníctvom noviniek – vzduchovej práčky, prvého cestovného zvlhčovača ovzdušia či radu ďalších produktov s exkluzívnym dizajnom navrhnutým svetovými dizajnérmi (StadlerForm).

Moddom-7-X.jpg


Terasa môže byť ďalšou izbou

Súčasné trendy velia stierať hranice medzi interiérom a exteriérom, čo vďaka ponuke exteriérového nábytku a tienenia nebude žiadny problém. Na veľtrhu bude k dispozícii sortiment populárnych bezúdržbových pergol (Sun System), exteriérových podláh či vonkajšieho nábytku na balkón, terasu či záhradu (TeakArt, Fa Kopa), ktoré sa tak môžu stať plnohodnotným miestom pre život.

Veľtrh Moddom so súbežnou výstavou Art budú otvorené 16. až 20. októbra od 10.00 h do 19.00 h (v posledný deň do 17.00 h). Podrobné informácie sú aj TU.

Moddom-9-X.jpg

Foto: Incheba

Podobné články