V kuchyni viac ako inde doma má platiť: všetko musí byť poruke

02.11.2020, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Jednoduché a praktické riešenia sú na nezaplatenie. Uľahčujú nám každodennosť a šetria náš vzácny čas. O to viac, ak ide o kuchyňu – miesto, "kde to žije". Heslom tohto článku je "všetko poruke" alebo "úložné systémy pre kuchynské zásteny".

Kuchyna-poruke-3-X.jpg


Viacúčelové nástenné organizéry

Inými slovami: pomocníci na nezaplatenie. Dnešný trh ponúka širokú paletu organizérov vyrobených z rozmanitých materiálov. Ich kombinovateľnosť a využiteľnosť sa jednoducho prispôsobí podmienkam a veľkostiam každej kuchyne.

Obľúbená a nadčasová zostáva nehrdzavejúca oceľ, biely a čierny kov v kombinácii s drevom. Všetky praktické pomôcky na varenie, ako sú nože, utierky, koreničky či bylinky, tak máme poruke. Dizajnové riešenia sú bohaté a pre každý štýl sa dá nájsť vhodné riešenie.

Kuchyna-poruke-1-X.jpg


Závesná lišta do kuchyne

Absolútne minimalistickým riešením úložného priestoru na kuchynskej zástene je jemná subtílna lišta pozdĺž horných kuchynských skriniek. Jej využiteľnosť je daná dĺžkou, pre ktorú sa rozhodneme, a kombinovateľnými doplnkami – najmä háčikmi, na ktoré možno pripevniť takmer čokoľvek, ale aj nástennými poličkami.

Mnohé poličky sa dajú kúpiť v rozličných farebných podobách, ale aj s drevenými detailmi. Dobrá rada: nebojte sa farieb a ak si zvolíte niektoré riešenie, pokojne ho prispôsobte svojej kuchyni, odtieňmi či kreatívnymi doplnkami. Fantázii sa medze nekladú.


Nenahraditeľné poličky

Starý, ale overený a spoľahlivo fungujúci úložný priestor. S poličkami v rozmanitých farbách, úpravách či materiáloch môžeme našej kuchyni dodať nový rozmer, získať úložný priestor a podčiarknuť svoj štýl. Nie je to nič zložité. Stačí dobrý nápad, vhodné miesto a všetko funguje, ako má. Súčasný trend realizácie kuchýň sa často dotýka riešenia "bez horných kuchynských skriniek", ktoré sa nahradia práve otvoreným policovým riešením.

Kuchyna-poruke-4-X.jpg


Komplexné riešenia v duchu novej kuchyne

Nemali by sme zabudnúť aj na to, že nástenné úložné systémy možno vyriešiť už pri plánovaní kuchyne. Okrem nástenných organizérov, líšt a políc existuje aj riešenie na mieru – kuchyňa s otvorenými úložnými priestormi. Čo poviete? Veríme, že vás naše námety inšpirovali. Ak máte nejaké zaujímavé úložné riešenia vo svojej kuchyni, budeme radi, ak sa s nami podelíte. Veď inšpirovať sa môžeme vzájomne.

Foto: Oresi

Podobné články

 • Chcete veľa miesta v malom byte? Aj tento luxus si môžete dopriať

  Byt-maly-neibrs-sk-2-X.jpg

  Kúpa nového domu či bytu si vyžaduje primeraný rozpočet a veľa síl na zariaďovanie. Nie každý má jedného aj druhého dosť. Aj preto sa často uspokojíme s niečím menším, čo je dostupné v dobrej cene.

 • Viete, ako si so skromným rozpočtom zariadiť krásnu veľkú kuchyňu?

  Krasna-kuchyna-3-X.jpg

  Kuchyňa je miesto, kde sa denne stretáva celá rodina, pričom dôvodom nie je vždy len stolovanie. Je to aj priestor na rozhovory, relax, uvoľnenie. Často však záleží na atmosfére, na doplnkoch, ich funkciách, na farbách.

 • Chcete si svojpomocne opraviť podlahu? Nie je to nič zložité

  shutterstock_582115630-2-X.jpg

  Keď kupujete dom či byt, prípadne chcete rekonštruovať, určite premýšľate aj nad výmenou podlahy. Na trhu je toľko možností, že sa vám tá pravá bude vyberať jedna radosť. Aké sú najčastejšie a cenovo primerané varianty podláh?

 • Prečo sa vždy vyplatí kupovať bytové doplnky vyrábané ručne?

  Calla-doplnky-4-X.jpg

  Ak si všímate aktuálne trendy interiérových doplnkov, možno ste si všimli, že mnohé známe osobnosti propagujú výhradne lokálne, poctivo ručne vyrábané produkty. Ak ste si nejaký zaobstarali, gratulujeme, priniesli ste si domov kus umeleckého diela. A ak ešte váhate, ponúkame vám zopár dôvodov, ktoré vás presvedčia, že kupovať "handmade" sa oplatí.

 • Nechajte sa inšpirovať sivými odtieňmi interiérových dverí PRÜM

  Dvere-Prum-sive-6-X.jpg

  Na prvý pohľad nenápadná šedá je jednou z najobľúbenejších farieb dnešných interiérov. Sivých tónov sú stovky, no rozdiely medzi nimi sú naozaj značné. Výhodou sivej je to, že takmer akýkoľvek jej odtieň je univerzálny a hodí sa na kombinovanie s ďalšími farbami. Sivé dvere sú elegantné a pasujú do interiérov v minimalistickom štýle.

 • Akciou na biele dvere PRÜM získate parádny dizajnový kúsok

  Dvere-Prum-5-X.jpg

  Vyberáte si dvere do svojho domu alebo bytu? Azda vás zaujme jesenná akciová ponuka nemeckého výrobcu PRÜM. Jeho biele interiérové dvere sú stelesnením nadčasovej elegancie.