Viete, aké sú aktuálne interiérové trendy pre tohtoročnú jar?

26.02.2020, Zuzana Božeková | Interiéry, domácnosť

Aby sme sa v interiéri cítili čo najpríjemnejšie, je dôležitých niekoľko faktorov. Svetelnosť priestoru a použité farebné kombinácie patria medzi najvýznamnejšie. Či si to uvedomujeme alebo nie, farby veľmi ovplyvňujú pocity, ktoré v nás priestor vyvoláva. Svetlé, pastelové farby nás upokojujú, tmavé alebo pestré farby nás napĺňajú energiou. Spoločnosť Hornbach prináša túto jar štyri atraktívne interiérové štýly plné inšpirácie.

Trendy tohtoročnej jari sú jasné: návrat k prírode a k našim koreňom v spojení s ľahkou a hrejivou útulnosťou. Interiérové štýly Back to the nature, Botanical beauty, Happy hours a Take it easy sa vyznačujú charakteristickými farbami, materiálmi a doplnkami, ktoré váš interiér premenia na moderné bývanie. "Všetky dizajnové prvky a pravdaže, aj potrebný inštalačný materiál a náradie zoženiete v Hornbachu. Farby na steny si môžete nechať pripraviť v centre miešania farieb tak, aby presne zodpovedali vašej predstave," radí Tadeáš Tenkl, odborník zo Sveta bývania v predajniach Hornbach.

Hornbach-trendy-3-X.jpg


Back to the nature: návrat k prírode

Tento interiérový štýl je vhodný pre všetkých, ktorí chcú byť v harmónii so sebou aj so svetom. Jeho základnou myšlienkou je prepojenie s prírodou. Do popredia sa dostáva úžitok a dlhá životnosť, prebytok sa eliminuje. Farebne sa prejaví jeho plný účinok vďaka organickej jemnosti a jasnosti. Tento štýl je dokonalý pre každého, kto chce byť in.

Hornbach-trendy-2-X.jpg

Hornbach-trendy-4-X.jpg


Botanical beauty: návrat ku koreňom

Tento štýl čerpá silu zo svojej farebnosti – výrazné odtiene sa kombinujú s jemnými, sivými odtieňmi. Vďaka tomu vzniká vyvážená kombinácia živosti a zemitosti. Základnými farbami sú rozmanité odtiene zelenej v kombinácii s jemnými neutrálnymi odtieňmi. Botanical beauty je dokonalý pre všetkých, ktorí radi stoja nohami pevne na zemi.

Hornbach-trendy-5-X.jpg

Hornbach-trendy-6-X.jpg

Hornbach-trendy-7-X.jpg

Hornbach-trendy-8-X.jpg


Happy hours: ľahkosť bytia

Svetlo, čistota, žiarivosť, ľahkosť a dobrá nálada. To je heslo tohto interiérového štýlu. Paleta farieb ponúka raz tmavé, inokedy zasa svetlé, ale vždy svieže pastelové odtiene. Kombinácia jemných farebných odtieňov vytvára atmosféru pokoja a harmónie. Happy hours je určený každému, kto sa chce doma cítiť ľahko a uvoľnene.

Hornbach-trendy-9-X.jpg

Hornbach-trendy-10-X.jpg

Hornbach-trendy-11-X.jpg

Hornbach-trendy-12-X.jpg


Take it easy: hrejivá útulnosť

Mäkký, hrejivý, útulný – tento štýl žije zo svojej kombinácie materiálov a farieb. Spojenie škoricového, šafránového a medového odtieňa s odtieňmi červenej, ako napríklad ruža či korál, vytvára dojem útulnosti. Vďaka tomu pôsobí štýl Take it easy pokojne a trendy. Je ideálny pre všetkých, ktorí sa chcú cítiť v celej tej hojnosti čo najpohodlnejšie.

Hornbach-trendy-15-X.jpg

Hornbach-trendy-16-X.jpg

Hornbach-trendy-14-X.jpg

Hornbach-trendy-13-X.jpg

Foto: Hornbach

Podobné články

 • Laminát takmer ako reálne drevo. Vďaka technológiám sa to dá

  Laminat-Quick-Step-7-X.jpg

  Inovácie, kreativita a technológie vedú k čoraz dômyselnejším riešeniam. Aj laminátová podlaha dnes môže vyzerať ako reálne prírodné drevo. Unikátny dizajn, precízne spracovanie, jednoduchá montáž aj údržba – to sú hlavné atribúty kvalitnej laminátovej krytiny, ktorá vzhľadom a vlastnosťami pripomína skutočnú drevenú podlahu.

 • Čierna kuchyni pristane, biele odtiene prestávajú dominovať

  Oresi-cierne-kuchyne-3-X.jpg

  Vo výrobe nábytku a v dizajne sa čierna stala novou bielou a tento trend prenikol aj do sveta kuchýň. Absolútnym hitom sú netradičné povrchy ako sklo a dekory z mramoru či kovu a tmavé farby.

 • Ako šetrne čistiť najcitlivejšie povrchy v kuchyni a domácnosti?

  Citlive-povrchy-5-X.jpg

  Teflónové panvice, sklokeramické varné dosky, exkluzívne mramorové krytiny či moderný drevený nábytok. Táto skupina nemá na prvý pohľad nič spoločné, no to len dovtedy, kým ich netreba čistiť. Všetky tieto materiály si vyžadujú osobitnú starostlivosť, keďže nesprávnym ošetrovaním ich možno ľahko a nenávratne poškodiť.

 • Pri vyberaní a kúpe novej sedacej súpravy záleží na každom detaile

  70c-shutterstock_786280726-2-X.jpg

  Sedacia súprava býva kľúčovým prvkom každej obývačky. Nielenže na nej trávime hodiny, ale bežne tam usadíme aj svoju návštevu. Na čo všetko treba dopredu myslieť, aby nás pri sedačke nič neprekvapilo?

 • Vyberáte si sprchový kút? Tu je zopár rád, na čo si dať pozor

  Sprchovy-kut-5-X.jpg

  Pri výbere sprchového kúta je dobré okrem dizajnu a typu konštrukcie myslieť aj na ďalšie parametre, napríklad tvar, veľkosť, spôsob otvárania dverí, materiál a cenu. Ak zvažujete nákup online, zmerajte si všetky rozmery a pamätajte aj na iné vlastnosti.

 • Tipy, ako efektívne zladiť dvere s podlahou. Je to jednoduché

  Podlahy-dvere-4-X.jpg

  Pri zariaďovaní bytu, domu či kancelárie je často náročné vytvoriť jednotný dizajn. Vizuálne zladiť všetky prvky v interiéri sa však dá veľmi jednoducho v prípade, že poznáte niekoľko základných pravidiel.