Viete, o tom, že variť vo veľkom štýle sa dá aj v neveľkej kuchyni?

17.06.2022, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Azda každá gazdiná sníva o krásnej a praktickej kuchyni. Pri rekonštrukcii bývania sa však stáva, že úpravy tejto miestnosti sa odkladajú na neurčito, keďže prerobiť kuchyňu stojí čas aj peniaze.

Ešte väčšou výzvou je malý priestor, kam sa má umiestniť veľa vecí a spotrebičov. Ak ste sa ale rozhodli, že vaša neveľká kuchyňa zmenu potrebuje, máme pre vás dobrú správu. Aj z obmedzeného priestoru sa dá vyťažiť maximum. Poradíme vám, ako na to.


Kuchyňa podľa vlastných predstáv

Vybrať kuchyňu do malého priestoru tak, aby spĺňala všetky potreby, nie je jednoduchá úloha. Ideálnym riešením sú kuchyne na mieru. V kvalitnom kuchynskom štúdiu vám navrhnú takú, čo bude presne zodpovedať vašim potrebám, štýlu a priestorovým dispozíciám.

shutterstock_1818540647-kuchyna-1-X.jpg


Buďte pokrokoví so smart riešeniami

Všetko, čo do kuchyne nepatrí, dajte preč. Budete prekvapení, koľko miesta zrazu získate hoci aj na kuchynskej linke. A čo spotrebiče? Moderné kuchyne ponúkajú šikovné „smart“ riešenia na uskladňovanie potravín a kuchynskej elektroniky – môže ísť napríklad o praktické skrinky na vstavané spotrebiče, premyslené rohové kompozície a podobne. Tieto riešenia si zaiste obľúbite.


Kuchynský bar namiesto stola

Mnohým sa pri kuchynskom ostrovčeku v mysli vybaví veľká, moderná a najmä priestranná kuchyňa. Nenechajte sa zmiasť, toto riešenie sa hodí aj do malých priestorov. Ak kuchynský stôl využívate skôr ako úložný priestor, je načase zvážiť práve kuchynský ostrov či linku s barom. Pri oboch riešeniach sa pohodlne najete, vypijete si kávu či pohár dobrého vína a do zabudovaných skriniek môžete uskladniť nevyhnutné veci.


Pridajte svetlo do každého rohu

Denné svetlo robí zázraky: dokáže rozjasniť a opticky zväčšiť snáď každý priestor. Nie vždy však máme túto možnosť. Aj najtmavší kút sa ale dá oživiť umelým osvetlením. Veľmi elegantne pôsobia napríklad LED svetlá a LED panely, ktoré môžete umiestniť aj pod skrinky. Tak docielite moderný a zároveň útulný dojem.

Kuchyňa je srdcom domova. A nemusí byť ani veľká, aby splnila svoj účel a vyhovovala praktickým i estetickým nárokom každej domácej gazdinky. Podstatné je, aby ste sa v nej cítili príjemne. Nechajte si svoju modernú kuchyňu snov poskladať na mieru aj vy.

Foto: Breadmaker/Shutterstock.com

Podobné články