Vodopádová batéria: elegantný vodopád do vašej kúpeľne

19.06.2019, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Moderne zariadený byt je častým snom mladých ľudí. A koho iného, ak nie mladých ľudí, oslovujú aj technologické vychytávky? Technológie umožňujú vybaviť príbytok čoraz chytrejšími prvkami, ktoré odzrkadľujú náš životný štýl.

Týka sa to aj kúpeľne. Neraz sa však stretnete s myšlienkou, že na to, aby kúpeľňa pôsobila moderne, je potrebná veľká rekonštrukcia. To však nemusí byť pravda, čo poteší najmä ľudí, ktorí na veľké práce v interiéri nemajú čas a ani peniaze. Vďaka zaujímavým dizajnovým prvkom, ktoré sa začali využívať napríklad aj pri vodovodných batériách, vám stačí malá investícia do krásnej kúpeľňovej batérie a jeden víkend ľahkej práce, aby vaša kúpeľňa získala úplne iný, modernejší nádych.

68b-shutterstock_1280240695-1-X.jpg


Vodovodné batérie do kúpeľne

Umývadlo je tá časť kúpeľne, s ktorou sa stretávate niekoľkokrát do dňa. Batériu ako prvok, čo by mohol výrazne ovplyvniť pocity, aké vaša kúpeľňa vyvolá, pritom možno už ani nevnímate. Jednoducho ju vnímate ako zdroj vody a ďalej sa nad tým nezamýšľate.

Chyba! Práve umývadlo a vodovodná batéria najviac priťahujú pozornosť, keď vstúpite do tejto miestnosti. Ak vás dizajn batérie naprosto neupúta, mdlým dojmom môže vyznieť aj celý interiér kúpeľne.


Správny výber farby

V kúpeľni ľudia väčšinou preferujú ladenie interiéru do jednej, možno dvoch farieb. Ak si teda vyberiete vodovodnú batériu, čo sa farebne nehodí k ostatnému interiéru, výsledok môže pôsobiť rušivo. Práve preto je dôležité pri kúpe batérie premyslieť si aj použitý odtieň.

Prv bývalo najbežnejšie mať klasickú chrómovú batériu a umývadlo bledej farby. Trendy sa však postupne zmenili a táto kombinácia dnes nedominuje. Do kúpeľní vstupujú tmavé a luxusne pôsobiace farby, ktoré pri výbere správnych doplnkov vyzerajú veľmi elegantne.

A ak aj vás láka zariadiť si kúpeľňu do takýchto tmavších farieb, ale neviete nájsť kvalitnú čiernu batériu, nie je problém. E-shop dizajnovebaterie.sk vám ochotne pomôže s voľbou toho správneho tvaru aj farby batérie do kúpeľne. Vyskúšať však môžete ešte viac.


Vodopádové batérie

Keby ste chceli pri zariaďovaní kúpeľne použiť niečo naozaj netradičné, moderné a elegantné, luxusné vodopádové batérie sú riešením. Ich princíp spočíva presne v tom, o čo hovorí ich názov. Voda z nich nevyteká prúdom priamo dole, ako sme zvyknutí.

Baterie-vodopad-Ravak-1-X.jpg

Z tohto typu batérie voda pomaly padá, podobne ako pri vodopáde. Je to veľmi zaujímavo pôsobiaci dizajnový prvok, ktorý rozhodne zaujme každého, kto vám do kúpeľne nazrie. Sú rozličné druhy a tvary vodopádových batérií, vďaka čomu si môžete vybrať to, čo sa vám do kúpeľne najviac hodí.

Najčastejšie sa stretnete s dvoma tvarmi. Jeden trochu pripomína bežnú batériu, kde je voda najprv vedená z úrovne umývadla vyššie a potom prúdi dole, no namiesto klasického vývodu sa dostáva do koryta, odkiaľ potom samovoľne padá.

Druhý typ, ktorí pôsobí o niečo elegantnejšie, je zabudovaný do steny. Širokým vývodom je voda nasmerovaná do umývadla, ale namiesto tradičného prúdu sa zdá, akoby padala z vodopádu.

Záleží len na vás, pre aký typ batérie sa rozhodnete. Podstatné je, že problém s výberom dnes nie je. Batéria veľmi dobre zapadne do interiéru miestnosti, pričom rozličné farby a tvary vám umožnia zvoliť si ideálnu kombináciu.

Ilustračné foto: Shutterstock, Zoznam.sk

Podobné články