Vyberajte si manželskú posteľ jednoducho a bez váhania

24.03.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Strávime v nej tretinu života. Posteľ by preto mala poskytovať dokonalý relax a potešiť chrbát aj oko. Ako vybrať manželskú posteľ, aby spĺnila vaše nároky? Ponúkame vám zopár tipov, vďaka ktorým budete spať ako v bavlnke.

Postele-1-X.jpg 


Najdôležitejší kus nábytku

Je niekoľko druhov nábytku, bez ktorých sa v živote jednoducho nezaobídeme – kvalitná manželská posteľ s odolným rámom, pohodlným roštom a so správnou tvrdosťou matraca je jedným z nich. Existuje však viac typov lôžok. Aké bude to pravé pre vás a vašu polovicu?

  • Klasické manželské postele s nohami poskytujú matracu dokonalé odvetranie, môžete pod nimi ľahko vysávať a prípadne využiť priestor ako úložný pomocou so zásuvkami.
  • Americké alebo boxspring postele ponúkajú maximálny odpočinok, majú vyvýšené lôžko a masívne čelo. V lôžku sa ukrývajú dva matrace a navrchu topper (vrchný matrac), ktorý uspokojí aj náročného spáča.
  • Postele s úložným priestorom majú praktickú úložnú časť na uschovanie sezónneho oblečenia, obliečok, športového vybavenia a ďalších vecí.

Tip: Manželské postele rozličných typov, nábytok do spálne a doplnky nájdete na Expedo.sk (či Expedo.cz pre český trh). Kupujte nábytok online a využite dopravu zadarmo.


 


Podľa čoho vyberať manželskú posteľ

Len čo si premyslíte, aký typ postele je pre vás ten pravý, môžete začať vyberať medzi výrobkami. Zamerať by ste sa mali najmä na nasledujúce štyri parametre:

Rozmery
Starostlivo si odmerajte miesto, kam chcete posteľ umiestniť. Pre dvojicu si voľte medzi posteľami so šírkou 160 alebo 180 centimetrov. Ak chcete mať okolo seba maximálny priestor, poohliadnite sa po posteli so šírkou 200 cm. Na dĺžku by potom mala posteľ merať zhruba o 25 cm viac, ako je vaša výška (väčšinou sa postele vyrábajú v dĺžke 200 cm, môžete mať aj predĺžený typ). Okolo postele potom ponechajte voľný priestor aspoň 50 cm pre ľahký prístup.

Materiál
Drevotrieskové postele nevydržia naveky, ale ich cena je nižšia. Dlhšiu životnosť majú kovové alebo masívne postele. Dbajte na kvalitné vyhotovenie, posteľ sa nesmie hýbať alebo vŕzgať.

Čelo
Ak pred spaním radi čítate alebo v posteli občas sedíte a pozeráte televízor či pracujete s notebookom na kolenách, bude pre vás vhodné lôžko s čalúneným čelom. Môžete si ho kúpiť aj osobitne, no kompletná posteľ s čelom vám ušetrí čas aj námahu.

Dizajn
Ak vás lákajú pestré kusy a výrazné farby, vopred si premyslite budúci vzhľad celej spálne. Menej býva viac a príliš výrazné lôžko by vás mohlo opticky rušiť. Chybu neurobíte ani s posteľou v neutrálnych odtieňoch, môžete ju doplniť farebnými vankúšmi, obliečkou či dekou.

Postele-2-X.jpg

Foto: Expedo.sk, Shutterstock

Podobné články