Výnimočné zariadenia v interiéri: moderné sprchové kúty

01.07.2022, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Pri zariaďovaní nového interiéru a zvažovaní vhodného ladenia miestností sa vynára veľa otázok. Pri výbere zariadenia do kúpeľne je veľmi dôležité, aby sa hodilo k celkovému štýlu vášho bývania.

Moderný sprchový kút je jedným z hlavných prvkov kúpeľne, ktoré zavážia, či sa v nej budete cítiť príjemne. Ako si dobre vybrať a aké parametre si všímať, aby vám sprchový kút ponúkol ten pravý komfort?

Sprchovy-kut-sklo-1-X.jpg


Aký typ sprchového kúta si vybrať?

Sprchové kúty majú viacero možností, aby sa prispôsobili osobným preferenciám užívateľov a štýlu, v akom je zariadená kúpeľňa. Ako sa teda rozhodnúť urobiť túto miestnosť módnou a vkusnou? Veľmi dobrou voľbou je sklenený sprchový kút: je odolný a zapadá aj do najnovších trendov interiérového dizajnu. Ide o univerzálne riešenie, ktoré sa dá zosúladiť s klasickým aj modernym interiérom.

Sklenený sprchový kút umožní vyhnúť sa gýčovitému vzhľadu kúpeľne. Vyzerá veľmi dobre, je štýlový a hodí sa k rozmanitým dokončovacím materiálom. Bezrámové sklenené tabule pôsobia ľahko, vzdušne a robia interiér priestrannejším, opticky väčším a priehľadnejším. Ak chceme aj takýto efekt, výber tohto sprchového kúta bude pre nás veľmi dobrou voľbou.

Z hľadiska bezpečnosti je podstatné, že kabíny sú vyrobené z kvalitného tvrdeného skla, ktoré je ťažké rozbiť. A ak sa tak náhodou stane, box sa rozpadne na drobné časti bez ostrých hrán. Nemusíte sa preto obávať, či ste pri sprchovaní v bezpečí. Kabíny odolajú aj škrabancom, aké sú v prípade plastových boxov dosť časté.


Veľkosť sklenených sprchových kútov

Pri výbere skleneného sprchového kúta je veľmi dôležitá veľkosť, ktorá je prispôsobená našim potrebám a rozmerom kúpeľne. Bezpečným a univerzálnym variantom zaručujúcim maximálne pohodlie je sklenený sprchový kút s veľkosťou 90 x 90 centimetrov.

Táto verzia je ideálna na pohodlné používanie, a to tak pri rýchlej sprche , ako aj pri dlhšom, relaxačnom sprchovaní. Okrem toho, takýto sprchový kút sa vďaka svojim rozmerom hodí do väčšiny kúpelní, aj tých menších.

Ak chcete, aby vaša kúpeľňa vyzerala štýlovo, vkusne, jedinečne a komfort pri sprchovaní ste mali taký, o akom snívate, pri výbere sprchového kúta treba zvážiť veľa faktorov. Dajte aj na odborné rady: kúpou skleneného sprchového kúta sa vyhnete viacerým problémom a starostiam, ktoré vám môže priniesť plastový box.

Foto: sklo.sk

Podobné články