Zopár tipov, ako z konvenčného vyčariť doma cool interiér

16.02.2018, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Bývanie by v ideálnom prípade nemalo nudiť, ale baviť. Mnohé interiéry sú však pomerne nudné, hoci sa ich majiteľom ponúka niekoľko možností, ako to zmeniť. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a zariaďte si svoju domácnosť moderne, účelne a príjemne.

Fototapeta-1-X.jpg

Veselšie steny

So stenami býva z vizuálneho hľadiska občas problém. Ten však riešia moderné tapety na stenu do bytu. Veľkým trendom sú rozmerná fototapeta na jednu z interiérových stien, kde potom pôsobí ako superpozadie a ohniskový bod zároveň. Páčilo by sa vám sedieť na gauči v obývačka a za chrbtom mať napríklad tatranské štíty?


S nálepkami bude spálňa štýlovejšia

Interiér spálne by mal byť harmonický a vyžarovať pokoj. Skrátka, treba ho ladiť umiernene a s veľkou citlivosťou. No a k týmto okamihom môžu prispieť aj krásne nálepky na stenu do spálne. Môžu vyjadrovať milé heslá (Wish it, Dream it, Do it či Make your dreams come true), ale aj znázorňovať graficky zaujímavé výjavy.


Preč s preplnenosťou

Ak máte žalúdok preplnený, necítite sa vôbec dobre. Ani v prípade interiérov to nie je inak, preto aj moderné trendy inklinujú skôr k minimalistickým riešeniam. Menej nábytku a dekorácií, skrátka, menej všetkého. Pretože čím menej materiálna, tým menej starostí. Zamyslite sa nad tým a skúste žiť jednoduchšie, účelnejšie a pohodovejšie.


Návrat k prírode

Ďalší moderný prvok interiérového dizajnu. S prírodou netreba bojovať ani si ju podmaňovať. Oveľa výhodnejšie a lepšie pre obe strany je vzájomné spolužitie v harmonickom duchu. Ako tieto veci premietnuť do interiéru? Jednoducho, pomocou doplnkov a vybavenia z prírodných materiálov. Jednotkou bolo, zostáva a asi aj naďalej bude drevo – s prirodzene krásnou textúrou a všakovakými možnosťami úpravy povrchu.

Foto: perfektnetapety.sk

Podobné články