Zopár tipov, ako z konvenčného vyčariť doma cool interiér

16.02.2018, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Bývanie by v ideálnom prípade nemalo nudiť, ale baviť. Mnohé interiéry sú však pomerne nudné, hoci sa ich majiteľom ponúka niekoľko možností, ako to zmeniť. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a zariaďte si svoju domácnosť moderne, účelne a príjemne.

Fototapeta-1-X.jpg

Veselšie steny

So stenami býva z vizuálneho hľadiska občas problém. Ten však riešia moderné tapety na stenu do bytu. Veľkým trendom sú rozmerná fototapeta na jednu z interiérových stien, kde potom pôsobí ako superpozadie a ohniskový bod zároveň. Páčilo by sa vám sedieť na gauči v obývačka a za chrbtom mať napríklad tatranské štíty?


S nálepkami bude spálňa štýlovejšia

Interiér spálne by mal byť harmonický a vyžarovať pokoj. Skrátka, treba ho ladiť umiernene a s veľkou citlivosťou. No a k týmto okamihom môžu prispieť aj krásne nálepky na stenu do spálne. Môžu vyjadrovať milé heslá (Wish it, Dream it, Do it či Make your dreams come true), ale aj znázorňovať graficky zaujímavé výjavy.


Preč s preplnenosťou

Ak máte žalúdok preplnený, necítite sa vôbec dobre. Ani v prípade interiérov to nie je inak, preto aj moderné trendy inklinujú skôr k minimalistickým riešeniam. Menej nábytku a dekorácií, skrátka, menej všetkého. Pretože čím menej materiálna, tým menej starostí. Zamyslite sa nad tým a skúste žiť jednoduchšie, účelnejšie a pohodovejšie.


Návrat k prírode

Ďalší moderný prvok interiérového dizajnu. S prírodou netreba bojovať ani si ju podmaňovať. Oveľa výhodnejšie a lepšie pre obe strany je vzájomné spolužitie v harmonickom duchu. Ako tieto veci premietnuť do interiéru? Jednoducho, pomocou doplnkov a vybavenia z prírodných materiálov. Jednotkou bolo, zostáva a asi aj naďalej bude drevo – s prirodzene krásnou textúrou a všakovakými možnosťami úpravy povrchu.

Foto: perfektnetapety.sk

Podobné články

 • Vyberáte si sedaciu súpravu, pohovku či kreslo? Poradíme vám

  shutterstock_264217397-2-X.jpg

  Každý z nás relaxuje inak, po svojom. Niekto rád športuje, číta knihu, iný sa zasa venuje domácim prácam a sú aj takí, ktorí oddychujú pri televízii na príjemnej pohodlnej sedačke. Aby však tieto chvíle relaxu boli naozaj príjemné, treba si vybrať sedaciu súpravu, ktorá to umožní a na tento účel dobre poslúži.

 • Koberce sa vracajú na výslnie, doma sa s nimi dá doslova čarovať

  70c-shutterstock_1151020133-koberec-2-X.jpg

  Moderné koberce zažívajú svoj veľký návrat a čoraz väčšmi sa objavujú v našich domácnostiach. Kým prv boli v kurze len jednoliate podlahy, dnes má prednosť ich spojenie s kobercom. Práve koberce dotvárajú charakter interiéru a vítané sú najmä pre svoje praktické vlastnosti.

 • Detské zostavy do izby: zariaďujeme moderne a za rozumné ceny

  Detska-izba-2-X.jpg

  Zariadiť detskú izbu nemusí byť drahé. Pokiaľ viete, ako na to, môžete vybaviť detskú izbu štýlovým nábytkom za cenu, akú si naozaj môžete dovoliť. Nie je to pritom nič zložíté. Stačí, ak si prečítate naše odporúčania, a krásnu zostavu do detskej izby môžete mať doma aj vy.

 • Rekonštrukcia kuchyne? Poradíme, čo v novej kuchyni nesmie chýbať

  Kuchyna-2-X.jpg

  Chystáte sa rekonštruovať kuchyňu? Kuchyňa patrí medzi najfrekventovanejšie miestnosti v dome či byte. Pripravujeme tu pokrmy, na ktorých si potom pochutnávame spoločne s rodinou. Ak sa pri rekonštrukcii kuchyne rozhodnete pre tie správne a osvedčené veci, budete sa z nich tešiť celé roky. Ako by mala vyzerať kuchyňa a čo by v nej zaručene nemalo chýbať?

 • Laminát takmer ako reálne drevo. Vďaka technológiám sa to dá

  Laminat-Quick-Step-7-X.jpg

  Inovácie, kreativita a technológie vedú k čoraz dômyselnejším riešeniam. Aj laminátová podlaha dnes môže vyzerať ako reálne prírodné drevo. Unikátny dizajn, precízne spracovanie, jednoduchá montáž aj údržba – to sú hlavné atribúty kvalitnej laminátovej krytiny, ktorá vzhľadom a vlastnosťami pripomína skutočnú drevenú podlahu.

 • Čierna kuchyni pristane, biele odtiene prestávajú dominovať

  Oresi-cierne-kuchyne-3-X.jpg

  Vo výrobe nábytku a v dizajne sa čierna stala novou bielou a tento trend prenikol aj do sveta kuchýň. Absolútnym hitom sú netradičné povrchy ako sklo a dekory z mramoru či kovu a tmavé farby.