Bodové svietidlá zútulnia bývanie a dajú mu nevšednú eleganciu

18.07.2012, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Jedným zo spôsobov, ako si zútulniť bývanie, je osvetlenie. Pekný luster má v byte stále svoje miesto, no je aj veľa iných riešení, ktoré ho dokážu nahradiť a dať toľko svetla, koľko kto potrebuje.

Zdalo sa prv, že inak to ani nezvykne byť: miestnosť osvetľovalo teleso visiace uprostred miestnosti. Alebo samostatná lampa. Akurát svietivosť pomáhal vo vypínači regulovať reostat. Ak ste si ho vedeli namontovať.

Dnešná variabilita úpravy bytov a rozličné možnosti vyhotovenia stropov či podhľadov doslova volajú po využití bodových svietidiel, ktoré sú aj účinným zdrojom svetla, aj elegantným interiérovým doplnkom. Ich svetelný lúč môže jasne viesť jedným smerom alebo byť jemne rozptýlený do priestoru, aby miestnosť zalieval akoby denným svetlom. Bodové svietidlá možno zakomponovať i do sadrokartónových stropov a podhľadov, čím dizajnovo zvýraznia priestor, kde ich použijeme.

Zariadiť si bývanie štýlovo a elegantne je síce fajn, gazdinky však vedia svoje: aby doma všetko žiarilo čistotou, treba sa riadne obracať. Pri dnešnom životnom tempe nie je často jednoduché stihnúť aj prácu a iné povinnosti, aj starostlivosť o príbytok.

Pre zaneprázdnených je však upratovanie domácností v Bratislave už hračka, stačí si pozrieť http://www.roomservice.sk/upratovanie-domacnosti. Mimobratislavčania sa však takisto nemusia cítiť ako na invalidnom vozíku, ponúk na internete je nadostač.

Zhrnuté a podčiarknuté: útulné a príjemné bývanie je často skôr vecou dobrých nápadov ako otázkou peňazí. Ako trebárs biele víno na http://vinetum.sk/podla-farby/biele-vino. Tak ako tento nápoj bohov povznáša ducha aj elegantné a pekné bývanie rozjasňuje myseľ a upokojuje naše zmysly.

Podobné články