Detská izba je kráľovstvo, kde dospelácke pravidlá neplatia

16.10.2013, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Fešák na obrázku je Habie, najšťastnejší pes na svete. Aspoň tak to tvrdia jeho majitelia, rodinka z Bratislavy. No i podľa prejavov tohto roztomilého jorkšíra je jasné, že tak to cíti aj on.

Pes do bytu ani do domu nepatrí, miesto má vonku, ozývajú sa hlasy. Možno na vidieku je to tak, lebo predsa len, keď chlpáč behá po záhrade a stráži dom, naučí sa a zvykne si, kde je jeho prirodzené prostredie. No čo v meste?Najšťastnejší pes na svete je Habie z Bratislavy

Tu by malo platiť skôr pravidlo, že vhodné sú najmä menšie, izbové plemená. Nemusia byť práve vo veľkosti prachovky. Majitelia by však mali vopred myslieť na to, že keď utešené šteňa vyrastie, môže z neho byť statné psisko, ktoré potrebuje priestor a pohyb. Vonku, v byte a všade tam, kde sa zdržiava.

Habie je síce krpec, ale rozhodne nie prachovka. Je tak kúsok pod kolená. Rodinka, kde žije, psa nikdy nemala a ani vo sne si prv nemyslela, kohože to raz bude doma mať. No a to najúžasnejšie, čo sa jej dnes od Habieho dostáva, je nekonečná láska v jeho očiach, v chlpatej makovičke i vo všetkých jeho prejavoch a vylomeninách. Ak teraz uvažujete o psíkovi aj vy, na tomto odkaze sa dozviete viac.

Detská izba je svet plný inšpirácií, ktoré živia predstavivosť dieťaťa. To sa pripravuje na dospelácky život, aký ho čaká, a psík, ktorý naň hľadí s bezbrehou oddanosťou, mu v duševnom vývoji môže len pomôcť. Aby dieťa malo poruke všetko potrebné a cítilo sa vo svojej izbičke naozaj ako vo vlastnom kráľovstve, treba mu ju vhodne zariadiť. Webová stránka nabytekmagenta.cz vás prevedie svetom farieb a praktických zostáv, aké sa vášmu potomkovi budú iste páčiť.

A akýže by to bol detský raj bez hračiek? Deti sa pri hre ponárajú do sveta fantázie. Chlapci si cibria zručnosti, aby sa raz stali ozajstnými chlapmi, hračky pre dievčatá zasa slúžia malým slečnám, aby sa naučili pomáhať mame v kuchyni či skrášliť sa pri vlastnom toaletnom stolíku. Hra je vážna, zodpovedná práca.

Deti si takto osvoja aj to, ako sa starať o domácnosť, keď vyrastú. Ako si zútulniť svoj príbytok, ako ho dobre zariadiť všetkým užitočným. Kým sú malé, ukážu im všetko mamy a ockovia. Že trebárs do kuchyne sa hodí taká a taká rohová lavica, že najlepšie sa spí pod paplónmi značky Emi, že vo veciach si treba udržiavať poriadok.

Foto: Ivana Nittmannová

Podobné články