Dolaďovanie bývania dnes ponúka možnosti ako vzrušujúca hra

12.03.2012, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Blížiaca sa jar priam volá po skrášlení bývania. Možností, ako si zútulniť príbytok, je neúrekom, ba tipov a námetov je dnes toľko, že je zavše problém sa v ponuke na trhu zorientovať a vybrať si.

Dnešná doba je ohromná v tom, že výrobcovia vybavenia a vecí do domácnosti a do bytu myslia skutočne na všetko. Od úžitkových a funkčných vlastností výrobkov, cez ich estetickú hodnotu až po objednanie či kúpu a to, ako si ten-ktorý kus dopraviť domov.

Napríklad nábytok. Dávno sú preč časy, keď dostať kúpenú zostavu do bytu alebo na miesto, kde mala stáť, bola tortúra, aká si vyžadovala nasadenie silných chlapov. Rovnako mrzutá bola aj vidina sťahovania. Niežeby vláčenie škatúľ s jednotlivými nábytkovými dielcami bola dnes práca pre jemné ženské ruky. To nie. No drina už našťastie patrí minulosti.

Nábytok si pritom možno vybrať tak v kamennom obchode, ako aj cez počítač. Kúpa prostredníctvom internetu má navyše výhodu v tom, že vám ho dovezú tam, kam potrebujete.

Aj tá najkrajšia nábytková zostava sa však v byte stratí, ak ju nezvýraznia doplnky, ktoré dotvárajú čaro domova. Vhodnou voľbou na zútulnenie príbytku môžu byť trebárs obrazy na mieru, ktorými môžete presne podčiarknuť náladu priestoru, kam ich umiestnite.

Skrátka, zariaďovanie a dolaďovanie bývania je dnes niečo ako vzrušujúca hra. Čistá, jemná, plná fantázie a kreatívnych príležitostí. Netreba na ňu silu, zložité náradie ani pracovné rukavice, stačia svieže nápady.

A keby domáci pán predsa len potreboval čosi zmajstrovať, môže si zariadiť dielňu či dielničku. Ak to bude pri rodinnom dome, mal by pamätať na to, že sa mu tam určite zíde elektrické vykurovanie, aby nepracoval so skrehnutými prstami. A neskrehli mu ani nápady.

Foto: Rigips

Podobné články