Priemerný Slovák si mnohé veci dokáže zmajstrovať doma sám

16.02.2012, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Hoci sa ešte nezdá, že zima sa raz skončí, blížiaca sa jar môže byť pre mnohých už námetom popremýšľať, čo by vo svojich príbytkoch chceli zmeniť, skrášliť či vymeniť.

Kto by nechcel bývať v príjemnom prostredí a mať okolo seba samé pekné, užitočné veci? Pokiaľ ide o bývanie, ponuka na trhu je dnes vo všetkých jeho zložkách taká široká, pestrá a rôznorodá, že je zavše problém si vybrať. Ba vôbec – rozhodnúť sa pre niečo konkrétne.

Trebárs nábytok. Dnes sa už nezvykne kupovať na desaťročia a odovzdávať si ho v rodine ako poklad z generácie na generáciu. Isteže, vzácne, takmer umelecké kusy majú svoju hodnotu a zbavovať sa ich netreba. Čo však s bežnými časťami nábytku, ktoré už dosluhujú? Čo s ozrutami, ktoré bol kedysi problém vyteperiť po schodoch do bytu a dnes už doma zavadzajú?

Nik zrejme preto nebude namietať proti tvrdeniu, že jedným zo znamenitých aspektov súčasného nábytku – popri estetických kritériách, je jeho variabilnosť, úžitková hodnota či praktická konštrukcia. A čo je tiež ohromné, zákazníci si ho často môžu doma sami poskladať. Stačí na to priemerná zručnosť a napokon, k zostavám býva priložený návod, ako si zostavu alebo ten-ktorý kus zmontovať.

Šikovný domáci kutil si dokonca nové veci dokáže doma zmajstrovať sám. Stačí na to fantázia, zdravý rozum, odvaha si na to trúfnuť. No a pravdaže, treba aj kvalitné náradie. Viacerí obchodníci potvrdia, že keď zákazníci hľadajú v predajniach to, čo potrebujú, mnohí sa automaticky pýtajú na náradie Bosch. Dôvod je prostý – pre domách majstrov je to synonymum kvality a bezpečnej práce.

Skrátka, pri domácich vylepšeniach je z čoho si vyberať. Navyše, priemerný Slovák si mnohé veci istotne dokáže zmajstrovať doma sám. No nie je zasa nevyhnutné mať všetko vlastné a kupovať si to, najmä ak nie ste profesionál. V tomto prípade preto pomôže požičovňa náradia, kde možno nájsť všetko potrebné. A to tým skôr, ak niečo potrebujete iba raz za čas.

„Aj by som si kadečo kúpil,“ poviete si, „no keď je dnes všetko také drahé...“ Veci do bytu, náradie a podobne. To je pravda, treba to brať ako fakt. Prečo však nevyužiť to, že sa dá na kadečom ušetriť? Napríklad taká zľava pri kvalitnom tovare či plnohodnotnej službe. Stačí pár kliknutí a netreba nikam chodiť. Všetko vybavíte v teple a suchu, rovno pri počítači. Paráda!

Foto: Rigips

Podobné články