Infrasauna: domáci lekár, ktorého máte vždy poruke a čo vám skrášli byt

16.07.2012, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Je čas dovoleniek. Niekto cíti potrebu jednoducho vypnúť a oddať sa ničnerobeniu, iní zasa práve teraz myslia na aktívny relax aj na svoje zdravie a hľadajú možnosti, ako pre seba urobiť čosi viac.

Kto vyskúšal a spoznal na sebe blahodarné účinky saunovania, ten nedá naň dopustiť. Využíva sa i v medicínskej praxi, saunu mávajú medzi procedúrami aj liečebné kúpele. Pravda, predpísať ju v kúpeľoch môže pacientovi až lekár pri vstupnej prehliadke.

Sáun je viacero druhov. Je medzi nimi trebárs sauna suchá (využívajúca napr. saunovú pec), vlhká (zohriate kamene v peci sa polievajú vodou) či parná (paru vyrába osobitný okruh). Mimoriadne vyhľadávané a obľúbené sú aj infrasauny, kde sa vzduch zohrieva infračerveným žiarením.

Teplotu v infrasaune (infrakabíne) si možno plynule nastaviť tak, ako to komu vyhovuje, pričom pobyt v nej má preukázateľne priaznivý vplyv na srdcovocievny a dýchací systém, na kĺby alebo pokožku. V liečebných kúpeľoch trvá procedúra v infrasaune 20 minút.

Výhodou infrakabíny navyše je, že ju môžete mať i trebárs doma v byte, ako aj to, že zmontovať ju dokáže podľa priloženého návodu i priemerne zručný domáci majster. Naozaj to nie je nič zložité.

A čo môže byť príjemnejšie, ako schladiť sa po saunovaní vo vlastnom domácom bazéne? Zdá sa, že klíma na Slovensku sa nezvratne mení, letá sú a budú čoraz teplejšie, takže s rozhodnutím, či si bazén v záhrade alebo pri dome postaviť alebo nie, netreba dlho váhať.

Vonkajšiu úpravu okolia bazéna dokáže potom zvýrazniť travertín, ktorý je ideálnym materiálom na použitie v interiéri aj exteriéri stavby. Vyznačuje sa odolnosťou voči poveternostným vplyvom, dobrou opracovateľnosťou, príjemným sfarbením a dlhou životnosťou. Viac inšpirácií a ukážok travertínu je na stránke http://travert.sk/.

K dovolenkovej sieste pri bazéne patria navyše aj príjemné chvíle v kruhu rodiny či priateľov. Ak niekto nevie odolať cigerete, nemusí sa už medzi ostatnými cítiť ako outsider, ktorý iných obťažuje dymom. Stránka http://www.efajci.sk/ ponúka takú širokú škálu e-cigariet, že si tu istotne vyberie každý.

Podobné články