Skalický Protherm Production rozširuje výrobu závesných kotlov

04.05.2011, Protherm Production | Materiály, technológie, konštrukcie

Keď sa spýtate detí, čím by chceli byť, až vyrastú, budete často počuť: astronaut, futbalista, speváčka či herečka. Dospelí si zamestnanie a prácu snov spájajú s inými atribútmi.

Dospelí hľadajú najmä stabilitu, adekvátne finančné ohodnotenie, dobré pracovné podmienky, družný kolektív a prácu, ktorá im neuberá z času na rodinu. V Skalici to všetko ponúka Protherm Production. Je to stabilná spoločnosť, ktorá vyrába plynové kotly. Vývoznú kvalitu by firma len ťažko mohla dosiahnuť bez spokojných zamestnancov.

Nielen Skaličania a domáci, ale aj návštevníci zmodernizovaného výrobného závodu oceňujú jeho príjemné pracovné prostredie. Rozľahlý interiér je starostlivo udržiavaný v čistote, všetko tu má svoje miesto. Priestor sa člení na viacero zón, nechýba tu ani zázemie pre oddych.
 

Hľadajú ľudí do výroby aj na miesta technikov

Výroba závesných nekondenzačných kotlov skupiny Vaillant Group sa sústreďuje do Skalice. V najbližšom období tu spoločnosť plánuje spustiť do prevádzky dve nové výrobné linky.

„Naša firma zhotoví ročne okolo 200-tisíc kotlov. Vlani sme oproti predchádzajúcemu roku zaznamenali 10-percentný rast výroby. Predpokladáme, že s novými linkami bude tento počet ešte vyšší, takže by sme mali vyprodukovať 250-tis. kotlov,“ hovorí Peter Kuba, riaditeľ Prothermu Production.

Rozšírenie výroby ponúkne nové pracovné príležitosti. „Hľadáme ľudí nielen do výroby, ale aj na miesta technikov. Našou snahou je posilniť najmä vývojové oddelenie zamerané na vývoj hydraulických modulov. Potrebujeme komunikačne zdatných strojárov so znalosťou angličtiny, ktorí dokážu obhájiť svoje projekty aj na nadnárodnej úrovni nášho koncernu,“ zdôrazňuje P. Kuba.

Výroba v podniku sa vyznačuje sezónnosťou. Najvyšší nábor sezónnych pracovníkov je predovšetkým v lete, keď je pre blížiacu sa vykurovaciu sezónu dopyt po kotloch najvyšší. „Práca je vhodná pre každého priemerne zručného človeka. Ak sú brigádnici šikovní, majú šancu po skončení sezónnych prác získať u nás trvalý pracovný pomer,“ dopĺňa P. Kuba.
 

Vekový priemer ľudí v Protherme je 35 rokov

Kotol sa môže na prvý pohľad zdať ako zložitý spotrebič. Jeho montáž je však vďaka modernej technológii veľmi jednoduchá. Všetky komponenty sú vopred pripravené a umiestnené na určených pracovných stanoviskách. Výrobný zamestnanec je pri práci inštruovaný presnými pokynmi, ktoré sa mu názorne zobrazujú na monitore stanoviska.

Dômyselný systém neumožní pokračovať v montáži, ak je komponent v kotle nesprávne namontovaný. Pre istotu musí každý skompletizovaný kotol prejsť podrobnou kontrolou. Poistkou je ešte náhodné testovanie 2 percent kotlov denne nezávislými kontrolórmi.

Súčasť silného nadnárodného koncernu zaručuje stabilitu aj ďalšie možnosti pre zamestnancov, medzi ktoré patrí spolupráca s medzinárodnými tímami, zdokonaľovanie sa v angličtine, ktorá je univerzálnym jazykom spoločnosti, či spoznávanie iných kultúr.

Základom komunikácie v Protherme je otvorenosť a individuálny prístup ku každému zamestnancovi. Vekový priemer pracovníkov je 35 rokov, preto sa pri usporadúvaní spoločenských a športových podujatí nezabúda ani na deti zamestnancov.