Bezpečná a pohodlná domácnosť? Videotelefón sa o to postará

02.07.2021, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Otváranie vchodových dverí a sledovanie, kto vás chce navštíviť, z pohodlia interiéru nie je dnes už žiadne sci-fi. Videotelefóny sú na trhu už pomerne dlho, no nie každý o nich vie. Poznáte možnosti dnešných videotelefónov?

Všetkým z nás je dobre známy pocit, keď zazvoní návšteva a niekto musí utekať otvoriť vchodové dvere kdesi na prízemí. Pri takýchto situáciách si určite mnohí spomenú aj na to, ako po nich leteli kľúče z okna, keď zväzok ostal doma. Dnes sú takéto problémy našťastie už minulosťou a vďačíme za to moderným videotelefónom. Tie nám prinášajú okrem možnosti odomknutia dverí na diaľku aj multimediálny prenos toho, čo sa deje vonku.

Videotelefon-1-X.jpg


Ako fungujú videotelefóny?

Predchodcami videotelefónov boli klasické zvončeky, ktoré nás dokázali v minulosti informovať len o tom, že niekto stojí pred dverami. Videotelefóny majú v podstate rovnakú funkciu, lež k jednoduchému zvoneniu pridávajú hneď niekoľko ďalších užitočných funkcií. Ako to už z názvu vyplýva, dokážu pomocou vstavanej kamery a obrazovky prenášať video spred vašich dverí.

Modelov videotelefónov je na trhu veľa, každý z nich má dve základné časti – vonkajšiu a vnútornú jednotku. Vonkajšia jednotka obsahuje tlačidlo na zvonenie, mikrofón, reproduktor a kameru. Vnútorná jednotka je obvykle vybavená podobne, namiesto kamery na nej nájdete LCD displej. Pomocou neho môžete nastavovať rozličné funkcie videotelefónu a čo je hlavné, displej umožňuje sledovať dianie pred dverami.


Funkcie videotelefónov

Vďaka moderným technológiám môžu mať videotelefóny funkcie, ktoré pomôžu zabezpečiť váš dom. Mnohé kamery sú vybavené aj infračerveným senzorom a LED osvetlením, vďaka čomu uvidíte obraz z kamery aj pri horších svetelných podmienkach. V moderných kamerách nechýba ani detektor pohybu, vďaka ktorému môžete mať priestory neustále pod kontrolou.

Bežnou súčasťou videotelefónu je aj zámka, ktorá umožňuje diaľkové otváranie dverí. Väčšina týchto prístrojov sa dokáže pripojiť pomocou vášho wifi routera na internet, a tak prenos môžete sledovať prakticky kdekoľvek. S prenosom sa spája aj nahrávanie videa, ktoré môžete ukladať do pamäte smartfónu.

Napokon tu máme ešte schopnosti vnútornej jednotky. Tá vám dokáže zobraziť kalendár, prehrávať obrázky či hudbu z SD karty alebo vás dokáže v stanovený čas aj zobudiť. Funkcií a vlastností je teda mnoho a ak si neviete rady s výberom, vyskúšajte testy TOP modelov, ktoré odpovedia na všetky vaše otázky.


Domáce videotelefóny: vzhľad a bezpečie

Možností, ako si zabezpečiť domácnosť pred nežiadanými návštevami, je dnes veľa. Niekto volí bezpečnostné dvere, iný zasa rozsiahly systém alarmu. Videotelefón však spomedzi ostatných riešení neprináša len vyššiu úroveň bezpečnosti, ale aj dávku komfortu do vášho každodenného života. Ak zvažujete kúpu bezpečnostných prvkov do domácnosti, odporúčame vám si najskôr prezrieť recenzie produktov, ktoré nájdete napríklad na webe necenzurovane.sk.

Ak sa obávate, že videotelefón by sa vám nehodil do interiéru, stačí si pozrieť aktuálnu ponuku modelov. A zistíte, že tieto vkusné doplnky dodajú vašej domácnosti nielen modernejší charakter, ale tiež nádych luxusu. Vnútorné jednotky sú obvykle v svetlých farbách, aby zbytočne nekontrastovali s dominantným motívom interiéru.

Kúpou videotelefónu získate všestranného osobného vrátnika, ktorý dá vašej domácnosti vyššiu úroveň komfortu a bezpečia. Vďaka prenosu videa a obojsmernému prenosu zvuku budete mať vždy dokonalý prehľad o tom, čo sa deje pred vašim domom. Moderné videotelefóny zároveň ponúkajú množstvo užitočných funkcií, vďaka ktorým budete mať svoj príbytok neustále pod kontrolou aj v prípade, že práve nie ste doma.

Foto: necenzurovane.sk

Podobné články