Bezpečný, úsporný a ekologický: váš komín by mal byť práve taký

12.11.2020, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Vybrať si optimálne vykurovacie zariadenie nie je jednoduché. Pri návrhu vhodného spôsobu vykurovania treba dbať na bezpečnosť a úsporu energie. Kladie na to dôraz aj spoločnosť Leier Baustoffe SK.

Leier si ako výrobca stavebných materiálov uvedomuje ustavičné napredovanie vykurovacej techniky. Aj preto svoje produkty technologicky vylepšuje a prispôsobuje aktuálnym požiadavkám stavbárov. Moderné vykurovacie zariadenia od firmy Leier Baustoffe SK dokážu využiť už podstatne viac energie obsiahnutej v palive: to má za následok menšie množstvo, ale najmä nižšiu teplotu spalín, ktoré prúdia do komína. Vodná para zo spalín následne skondenzuje, čím komín zaťažuje.

Komin-Leier-1-X.jpg

Tento kondenzát býva často až agresívnou kyselinou, ktorej však keramické vložky v komínoch Leier dokážu dlhodobo odolávať. Nekorodujú a sú odolné voči teplu, vlhkosti aj kyslým dažďom, vďaka čomu sú zárukou bezpečnosti. Kvalitné keramické vložky sú v podstate dušou každého komína Leier a dávajú mu dlhú životnosť. Výrobca tak môže ponúknuť nadštandardnú, až 33-ročnú záruku. Skutočná životnosť však dosahuje aj dvojnásobok.

Pri vývoji komínových systémov bol dôležitý aj ekologický aspekt. Komíny Leier sú zhotovené z prírodných materiálov. Dielce komínového plášťa sú z keramzitu, šamotové komínové tvarovky vytvárajúce prieduch na odvádzanie spalín aj tepelná izolácia sú zasa z minerálnej vlny. Kombinácia klasických surovín a modernej výrobnej technológie tak vytvára technicky dokonalý výsledok.

Komíny sú tiež mrazuvzdorné, ich vyústenie nezamŕza, vďaka čomu nedôjde k výpadku vykurovania. Možno ich zhotoviť s pomocnou vetracou šachtou, ktorá má rozmanité využitie, či už na osadenie rozvodov alebo na odvetranie vnútorných priestorov stavby. Ich ďalšou veľkou výhodou je možnosť pripojenia rozličných druhov spotrebičov pre všetky typy palív.

Komin-Leier-2-X.jpg

Ak hľadáte komín pre pasívny dom, vhodnou voľbou je komínový systém Leier Multikeram alebo Multikeram LAS. Oba využívajú špeciálnu W3G technológiu, čo znamená, že sú naraz odolné voči vyhoreniu sadzí a taktiež sa hodia pre mokrú prevádzku. V rodinných domoch zas oceníte komínový systém Smart, ktorý je najmenší na trhu. Jeho výhodou sú rozmery, z pôdorysnej plochy zaberá len 0,1 m².

Ak si však stále nie ste istí, ktorý komín je pre vás ten správny, na webovej stránke www.leier.sk sa môžete online poradiť s odborníkmi a konzultovať akékoľvek otázky týkajúce sa komínových systémov. Neznižujte svoje nároky a zvoľte si pre svoj domov to správne riešenie. Certifikované komínové systémy od spoločnosti Leier vás určite nesklamú, ba práve naopak, zabezpečia zvýšenie úžitkovej aj finančnej hodnoty vašej stavby.

Komin-Leier-3-X.jpg

Kontakt:
Leier Baustoffe SK, s.r.o.
Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

Foto: Leier

Podobné články