Chcete ušetriť? Dobrou investíciou sú na dome žalúzie či garážová brána

04.01.2021, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

K výstavbe domu či jeho rekonštrukcii patria montážne práce. Ak staviame dom alebo sme sa rozhodli zrekonštruovať ten pôvodný, snažíme sa myslieť efektívne, aby sme ušetrili aj dnes, aj v budúcnosti.

Príkladom môže byť inštalácia novej garážovej brány, žalúzií či predokenných roliet. Táto investícia sa určite vyplatí a čoskoro pocítime aj finančnú úsporu. Je však dôležité rozhodnúť sa pre tú správnu garážovú bránu či rolety. Pred kúpou a montážou si treba zvážiť niekoľko základných vecí.

21b-shutterstock_77951359-zateplovanie-1-X.jpg


Stavajme s chuťou a radosťou

Kto už niekedy staval rodinný dom, ten určite vie o tom svoje. Výstavba domu dá majiteľovi rozhodne riadne zabrať a nie je to záležitosť pár dní ani týždňov. Možno by naši rodičia či starí rodičia vedeli o tom rozprávať, koľko úsilia, peňazí a času ich postavenie domu stálo. O to väčšia bola radosť a spokojnosť z kvalitne postaveného príbytku, ktorý stál na pevných základoch.

Nielen stavba nového domu, ale aj rekonštrukcia je náročná. Ba býva aj náročnejšia, lebo dom sa postupne opotrebúva, hoci sa snažíme, aby slúžil čo najdlhšie. Ak však k rekonštrukcii či úpravám objektu dôjde, je to dobrá príležitosť ušetriť, napríklad na energiách, prostredníctvom inštalácie garážovej brány či žalúzií. Výhodou je, že ich možno namontovať aj počas zimných mesiacov, netreba teda čakať na teplejšie počasie.

Garaz-brana-zaluzie-1-X.jpg


Spoľahlivosť a bezpečie na prvom mieste

Kvalitné garážové brány dokážu byť veľmi dobrou voľbou v prípade, ak chcete ušetriť a mať auto v bezpečí. Existuje viacero typov brán, z ktorých si môžete vybrať tú najvhodnejšiu pre vás. V prvom rade treba dbať, aby garážová brána bola bezpečná, páčila sa vám a hodila sa k vášmu domu.

V ponuke sú výklopné, rolovacie, sekciové či dvojkrídlové garážové brány. Každý typ má čo ponúknuť, výber však bude závisieť najmä od vašich požiadaviek na ušetrenie priestoru pri otváraní brány.


Potreba chrániť si majetok

V každom z nás je prirodzená potreba chrániť si majetok. A preto robíme maximum, aby sme si vytvorili pre seba a svojich blízkych nanajvýš bezpečný domov. Súčasťou bezpečnosti sú aj kvalitné vchodové dvere, ktoré nás majú chrániť pred nežiaducimi návštevníkmi, ale aj poveternostnými vplyvmi.

Garaz-brana-zaluzie-2-X.jpg

Montáž okenných roliet či žalúzií nie je zložitá, vďaka nim môžeme zvýšiť úroveň bezpečia svojho obydlia. Aká je teda hlavná funkcia a výhoda predokenných roliet? Ide v podstate o vonkajšie rolety, ktoré nás majú chrániť pred zlodejmi, vandalizmom a nepriaznivým počasím.

Predokenné rolety sa vyrábajú z pevných a z odolných materiálov, môžu byť plastové alebo hliníkové. Lepšou voľbou sú hliníkové vonkajšie rolety, ktoré majú dlhšiu životnosť vďaka pevnejšej konštrukcii. Investícia do nich sa prejaví v podobe úspor tepelnej energie, v znížení vonkajšieho hluku a určite aj v lepšom zabezpečení domu. Ovládanie predokenných roliet býva manuálne či elektronické, ktoré je komfortnejšie. Čo sa týka údržby, aj v tomto prípade sú hliníkové vonkajšie rolety ideálnou voľbou.


Jednoduché ovládanie

Rozhodnúť sa môžete aj pre žalúzie, ktoré takisto majú svoje výhody. Vonkajšie žalúzie dokonale schladia dom, pretože doň neprepustia slnečné žiarenie. Ochránia aj vaše súkromie pred zvedavým okolím a jednoducho sa ovládajú.

Žalúzie a predokenné rolety sú v súčasnosti čoraz obľúbenejšie, keďže poskytujú nielen kvalitu, ale aj bezpečie a možnosť ušetriť energie. Dokonale tiež chránia súkromie, majetok pred zlodejmi či vandalmi, ako aj dotieravými slnečnými lúčmi a inými vrtochmi počasia. Sú tou správnou voľbou pre každého, kto si váži svoj príbytok a záleží mu na zdraví a ochrane blízkych.

Foto: Shutterstock, Volkova Vera / Shutterstock.com, Studio Harmony / Shutterstock.com

Podobné články