Drevené eurookná oceníte, ak vám záleží na úspore a kvalite

28.06.2019, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Drevo je vo výstavbe oddávna obľúbený materiál, majstri stavebnej profesie dokážu z neho vytvoriť skutočné "zázraky". A veľmi podobným, takisto naozaj doslova majstrovským dielom z tohto materiálu sú aj drevené eurookná.

Eurookná môžu byť zhotovené takmer v akomkoľvek tvare a veľkosti - od miniatúrneho až po veľké francúzske okno. Dodajú vášmu domovu štýl a prirodzenú krásu. Hlavnou výhodou dreveného okna je jeho prirodzenosť. Tú sa márne snažia mnohí výrobcovia nahradiť plastovým variantom, kde je dokonalá "práca prírody" ukrytá len vo vizuálnom efekte. Hoci je to v mnohých smeroch pomerne zložitý a na údržbu a starostlivosť náročný materiál, získal na trhu s týmto sortimentom dominantné miesto.

Eurookna-1-X.jpg


Dokonalý systém, očarujúci dizajn

Nové drevené eurookná sa tak stali dokonalým systémom zasklenia s očarujúcim dizajnom. Sú praktické a v prevádzke spoľahlivé, pričom prakticky nepotrebujú žiadnu dodatočnú starostlivosť. Vyrobila ich príroda, vďaka čomu majú množstvo výhod.

Hlavnými prednosťami drevených eurookien sú:

  • Trvanlivosť – životnosť eurookien je dvoj- až trojnásobne väčšia ako pri plastových modeloch;
  • Drevené okná vám poskytnú vysokú tepelnú izoláciu;
  • Ide o prírodný materiál;
  • Dajú sa jednoducho opraviť;
  • Poskytujú krásny a prirodzený vzhľad.

Nezanedbateľné je aj to, že drevené okná môžu "dýchať". Upravujú tak vnútornú klímu a vytvárajú príjemné podmienky počas pobytu v interiéri. Veľmi dobre pracujú aj s prípadnou vlhkosťou, ktorá sa v okolí okien vždy vyskytuje. Vďaka tejto schopnosti systémy drevených eurookien poskytujú zákazníkom dokonalý mikrocirkulačný proces, čo v praxi znamená, že aj keď je miestnosť dlho zatvorená, budete mať stále príjemný pocit z čerstvého vzduchu.

Modely drevených eurookien sú zároveň dokonalým izolačným systémom. V energetickej triede A s kvalitným trojsklom sa postarajú o požadovaný energetický zisk a ten najvyšší komfort bývania, pretože minimalizujú teplotné úniky.


Nadčasový vzhľad, precízne vyhotovenie

Drevo je teplý a atraktívny materiál, no krása a estetika nie sú všetko. Drevené okná sú pozoruhodné aj v mnohom inom. Okná z tohto materiálu majú najnižší koeficient prestupu tepla, čo znamená dobrú odolnosť voči teplotným zmenám. Vďaka tomu sa drevo a rám okna nedeformujú.

V špeciálnej povrchovej úprave vám nové drevo-hliníkové okná poskytnú dokonalú ochranu, komfort a nádherný vzhľad. Výber je rozšírený o viac možností farebných kombinácii a celoobvodové skryté kovanie s aplikáciou bezpečnostných prvkov.

A napokon, drevené okná sú šetrné k životnému prostrediu a výborné pre energeticky úsporné domy. Tepelnoizolačné parametre drevených rámov prispievajú k nižšej spotrebe energie a tepla v budove. Na druhej strane si drevo vyžaduje najmenej energie potrebnej na výrobu okien, ako v iných segmentoch trhu s oknami.

Drevené okná tak znižujú energetické požiadavky domácností a priemyselných podnikov. Sú vyrobené z prírodných materiálov a oveľa priateľskejšie k prírode. V rozličných profiloch s certifikátom a potrebnou kvalitou si ich môžete vybrať aj v e-shope.

Medzi menšie mínusy možno zaradiť horľavosť materiálu a vyššiu cenu. To prvé ľahko vyvážia špeciálne impregnácie priamo počas výroby, druhé kritérium vám zaručí maximálnu dlhoročnú spokojnosť. To znamená, že sa skutočne vyplatia.

Foto: Drevar

Podobné články