Farebnosť okien na želanie: úprava Veka Spectral ponúka 11 odtieňov

15.10.2020, Zuzana Šimová | Materiály, technológie, konštrukcie

Plastové okná nemusia byť mať len tuctovú bielu farbu. Špeciálne tvrdená povrchová úprava Veka Spectral im dodá elegantný farebný vzhľad a navyše sa postará o mnohé ďalšie výhody, okrem iného aj zvýšenú odolnosť voči poškriabaniu či schopnosť odpudzovať nečistoty.

Spoločnosť Veka, výrobca plastových okenných a dverových profilov najvyššej triedy A, povrchovú úpravu Veka Spectral teraz ponúka v 11 farebných odtieňoch. Na Slovensku je táto technológia dostupná od roku 2017, hlavným dôvodom jej uvedenia na trh bol vyšší dopyt po plastových okenných profiloch rozličných farieb. Koncoví zákazníci, architekti, projektanti aj developeri majú záujem o rozmanitejšiu farebnosť svojich projektov a výsledný efekt chcú zvýrazniť vzhľadovo jedinečnými oknami.

Veka-Spectral-1-X.jpg

"Máme radosť, že tento rok môžeme ponúknuť ešte širšiu paletu farieb ako vlani, pretože sme k deviatim existujúcim odtieňom pridali dva nové – sépiovú a vínovo červenú," hovorí Milan Klepsa, hlavný zástupca firmy Veka pre ČR a SR.


Víťazí šedá a hnedá

Vyššie spomínaný trend a dopyt po širšej ponuke farieb potvrdzuje trvalý záujem o úpravu Veka Spectral zo strany klientov. "Od uvedenia technológie na trh sme vyrobili a dodali niekoľko tisíc okien s úpravou Veka Spectral. Zhruba každá piata novostavba rodinného domu, ktorú osadzujeme oknami, ich má s touto povrchovou úpravou. Zákazníci preferujú najmä matné odtiene šedej a hnedej, konkrétne antracit grau a umbra. Dôvody pre tieto preferencie vidím najmä v aktuálnom trende európskej architektúry, ktorý uprednostňuje tmavšie, matné odtiene," vysvetľuje Ronny Bruynseels, generálny manažér firmy Bruvo Slovakia, ktorá ako obchodný partner Veky zaradila povrchovú úpravu Veka Spectral do svojej ponuky produktov medzi prvými.

Veka-Spectral-2-X.jpg

Veľkou výhodou pre zákazníkov je aj to, že Veka Spectral sa dá pohodlne kombinovať s dizajnovým príslušenstvom. "Moderný vzhľad okna dopĺňajú matné doplnky, ako sú okenné kľučky, dverové výplne, dverové vchodové kľučky alebo madlá," dopĺňa R. Bruynseels.

Veka-Spectral-3-X.jpg


Predĺžená záruka

Nemecká rodinná firma Veka si od svojho založenia v roku 1969 zakladá na kvalite výroby aj spracovania a nároky na povrchovú úpravu Veka Spectral nie sú výnimkou. "Do vývoja sme investovali nemálo času a prostriedkov, kým sme si povedali, že produkt je naozaj pripravený na uvedenie na trh. Za jeho kvalitou a životnosťou si stojíme, preto na okná s povrchovou úpravou Veka Spectral dávame všetkým zákazníkom predĺženú, desaťročnú záruku," dodáva M. Klepsa.

Foto: Veka

Podobné články