Firma Wienerberger vyhlásila súťaž o najkrajšiu strechu Tondach

01.02.2021, Katarína Dudáková | Materiály, technológie, konštrukcie

Strechy s keramickou krytinou Tondach možno nájsť v každej slovenskej obci. Spoločnosť Wienerberger sa rozhodla odmeniť tie najkrajšie, a preto vyhlasuje súťaž Moja strecha je krajšia ako tvoja.

Súťaž potrvá do konca marca t.r., majitelia domu so šikmou strechou aj pokrývači môžu získať jednu z atraktívnych finančných cien. "Striech s pálenou krytinou Tondach každoročne pribúda. Naším zámerom bolo uľahčiť stavebníkom rozhodovanie, aký model či povrchovú úpravu škridly si zvoliť. Súťaž sme sa rozhodli vyhlásiť preto, aby sme podporili chuť Slovákov inšpirovať sa navzájom," hovorí Michal Dobrovodský, produktový manažér firmy Wienerberger pre značku Tondach.

Tondach-strecha-sutaz-5-X.jpg


Ako sa zapojiť do súťaže

Zapojiť sa do súťaže je jednoduché. Stačí navštíviť webovú stránku najkrajsiastrecha.sk a najneskôr do 31. marca 2021 nahrať aspoň tri snímky strechy s keramickou krytinou Tondach: záber na dom ako celok, záber na strechu ako celok a jeden detail strechy. Medzi sprievodné údaje treba tiež uviesť použitý model keramickej pálenej krytiny Tondach a to, či ide o rekonštrukciu alebo novostavbu. Prihlásiť možno len strechy na území SR zhotovené od 1. januára 2018 do 31. decembra 2020.

Tondach-strecha-sutaz-1-X.jpg


Získať sa dá aj viac hlasov

O víťazoch v kategórii rekonštrukcia a novostavby rozhodne verejnosť v online hlasovaní na stránke najkrajsiastrecha.sk. Hlasovanie verejnosti sa spustí od vyhlásenia súťaže 1. februára 2021 a potrvá do 31. marca t.r. Víťazi každej kategórie s najvyšším počtom hlasov budú ocenení takto: 500 eur, 200 eur a 100 eur.

Každý hlasujúci, ktorý sa od 1. februára do 31. marca 2021 zapojí do online hlasovania o najkrajšiu strechu, sa dostane do žrebovania o poukaz na nákup elektroniky za 100 eur. Vyhlásenie výsledkov online hlasovania sa uskutoční 1. apríla 2021, kompletné pravidlá súťaže sú TU.

Tondach-strecha-sutaz-3-X.jpg


Hold poctivému remeslu

Špeciálna kategória – remeselná práca – je určená výhradne pre profesionálnych realizátorov striech. "Cieľom tejto súťaže bolo nielen poukázať na široké estetické možnosti, ktoré keramická krytina ponúka, ale zároveň vzdať hold súčasnému pokrývačskému remeslu," dopĺňa M. Dobrovodský.

Tondach-strecha-sutaz-4-X.jpg

Realizátori môžu registrovať neobmedzený počet striech zhotovených v období od 1. januára 2018 do 31. decembra 2020 na území SR. Každú realizáciu bude odborná porota posudzovať podľa týchto kritérií:

  • odbornosť zhotovenia podľa platných predpisov a technologických podmienok spoločnosti Wienerberger vrátane použitia doplnkov Tondach,
  • celkový dojem z riešenia strechy v súvislosti so zasadením do krajiny.

O víťazoch v kategórii remeselná práca rozhodne odborná porota najneskôr 15. apríla 2021. Tri víťazné diela budú ocenené sumou 500 eur, 200 eur a 100 eur. Odbornú porotu tvoria: predseda Cechu strechárov Slovenska, odborník na strechy a pokrývač, produktoví manažéri a špecialisti značky Tondach a zástupcovia marketingového oddelenia spoločnosti Wienerberger.

Tondach-strecha-sutaz-2-X.jpg

Foto: Wienerberger

Podobné články