Moderná keramická škridla Inspira: ľahko sa ukladá a vydrží dlho

04.03.2020, Katarína Dudáková | Materiály, technológie, konštrukcie

Spoločnosť Wienerberger uviedla na trh nový model veľkoformátovej pálenej krytiny značky Tondach. Škridla s názvom Inspira zaujme na prvý pohľad moderným vzhľadom, má aj znamenité vlastnosti.

Strešná krytina Inspira je určená priaznivcom moderných a elegantných stavieb bez ohľadu na to, či ide o novostavby alebo rekonštrukcie. Tento model sa vyznačuje vysokou pevnosťou, dlhou životnosťou a stálofarebnosťou. Na jej funkčné vlastnosti poskytuje výrobca záruku 33 rokov.

Inspira-Jú-Tjúb-1-X.jpg


Ekonomická a ľahká

Moderná škridla Inspira zaujme veľkým formátom. Veľkoformátové krytiny sú obľúbené pre ich ekonomické výhody, ktoré na strechu prinášajú. Spotreba len 9,2 ks/m² šetrí nielen materiál, ale aj čas potrebný na pokrytie strechy. Výhodou modelu Inspira je jej nízka hmotnosť (od 35 kg/m²), ktorá umožňuje jej bezproblémové použitie aj na rekonštruovaných objektoch.

Ďalšou praktickou pomocou pri rekonštrukcii je možnosť posunu škridly od 37 do 42,5 centimetra. Inspira sa vďaka tomu ľahko prispôsobí latovaniu použitému na streche. Veľkoformátovou škridlou Inspira možno pokryť strechy s bezpečným sklonom už od 30°. V prípade vodotesného podstrešia ju možno inštalovať dokonca aj na strechy s nízkym sklonom už od 18°.

Inspira-2-X.jpg


Dostupná v troch farebných variantoch

Model Inspira zhmotňuje aktuálne architektonické trendy: plochá škridla s hladkým povrchom. Povrchová úprava engoba v troch nadčasových farbách – terakota, titánová a čierna – zvyšuje nielen estetický vzhľad škridly, ale aj jej odolnosť. Pálená krytina si vďaka tomu nadlho zachová sýtosť, charakter a intenzitu pôvodného farebného odtieňa. Inspira tak ponúka inšpiratívny dizajn a maximálnu funkčnosť pre moderné architektonické riešenia.

Foto: Tondach

Podobné články