Moderné schody v dome: inšpirujúce spojenie medzi podlažiami

30.03.2019, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Schody sú rovnako dôležitá súčasť rodinného domu ako každý iný prvok v ňom. Postaviť pohodlné, dizajnovo krásne a zároveň bezpečné schodisko je však umenie. Treba tu skĺbiť všetky detaily a technické možnosti s vizuálnou stránkou a funkčnosťou.

Stavanie schodov je ovplyvnené mnohými faktormi. Ešte v štádiu projektovania je dôležité zvoliť si typ materiálu, z akého sa konštrukcia zhotoví. Predídete tým komplikáciám počas výstavby a neskoršiemu ohrozeniu pohodlia a využitia schodiska.

Novodrevis--schody-1-X.jpg


Špeciálne riešenia šité na mieru

Je len málo obchodov, kde by ste si vybrali a vzali domov hotové schody, ktoré priamo v interiéri umiestnite ako povedzme priestranné šatníkové skrine. Často je v hre špeciálne riešenie na mieru, s akým si vie poradiť len skúsená firma, ktorá sa tomu dlhodobo venuje.

Nezriedka tu rozhoduje každý milimeter, najmä ak je konkrétne miesto, kde sa má konštrukcia postaviť, priestorovo obmedzené. A ak má byť výsledné dielo aj pekné a esteticky vydarené, pri výbere profesionálneho výrobcu schodov buďte pozorní a opatrní.

Novodrevis--schody-2-X.jpg


Profesionáli s umeleckým cítením

Nie vždy majú majstri remesla aj umelecké cítenie, môžu byť odborníkmi len na technickú stránku a realizáciu. Vy však potrebujete niekoho, kto sa s návrhom pohrá a vhodným riešením vytvorí nádherné prepojenie dvoch podlaží vášho domu. Také, čo zakaždým poteší váš zrak a zároveň vám bude dlho a dobre slúžiť.

Spoločnosť Novodrevis, s.r.o., má v tomto smere bohaté skúsenosti a za sebou množstvo úspešných projektov. Dokáže splniť vaše požiadavky a premeniť tak aj klasické mlynárske schody na unikátny prvok interiéru s tými najlepšími vlastnosťami. Tradícia spojená so skúsenosťami, s kvalitou, moderným dizajnom, odbornosťou a s individuálnym prístupom sa stále vysoko cení.

Novodrevis--schody-3-X.jpg  Novodrevis--schody-4-X.jpg


Podstatné parametre schodov

Pri navrhovaní a realizácii modernej konštrukcie a špeciálnych nášľapov na schody platí niekoľko základných požiadaviek. Firma Novodrevis si to dobre uvedomuje a v praxi aj robí.

Výsledkom sú schody s tými najlepšími vlastnosťami, ku ktorým patria:

  • maximálna spoľahlivosť,
  • bezpečný prístup a pohyb,
  • výhodná poloha zábradlia,
  • správny pomer šírky a výšky krokov,
  • bezpečný uhol,
  • dostatočné osvetlenie.

Novodrevis--schody-5-X.jpg

Každé schodisko má svoju unikátnu konštrukciu, preto si aj jeho návrh vyžaduje individuálny prístup. Hlavné je pritom dodržiavať základné princípy, ako je bezpečnosť, pohodlie a estetický vzhľad.

Foto: Novodrevis

Podobné články