Nechajte svoju garáž zarábať. Možností, ako na to, je dosť

04.09.2019, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Garáž sa nevyužíva len na parkovanie a ochranu auta, ale často aj ako skladovacie miesto. Využite posledné letné dni na to, aby ste si garáž zveľadili. Nielenže ju vynovíte, ale možno na tom aj zarobíte.

Lomax-garaz-1-X.jpg

 

Triedenie je dôležité

Knihy, oblečenie, nepotrebné náradie alebo veci, čo sa nehodia do domu. To je len malá ukážka toho, čo všetko sa môže ukrývať za vašimi garážovými bránami. Mnohé z týchto vecí môžu často poslúžiť niekomu, kto práve niečo podobné potrebuje a nemôže si dovoliť kúpiť nové. Využite internetové aukčné portály, oblečenie ponúknite charite alebo tiež na internete či jednoducho si pokecajte so susedmi, aby ste zistili, či by sa im niektoré z nevyužitých vecí nehodili.


Solárne panely

Či už máte samostatne stojacu garáž alebo je priamou súčasťou vášho domu, nepochybne má strechu, kam sa dajú umiestniť solárne panely. Od čias, ako sa kedysi objavili, technológie značne pokročili, a tak si možno pomerne výrazne pomôcť s energetickými výdavkami vášho domu alebo aspoň časti z nich.

Vďaka panelom môžete ohrievať vodu v bojleri, bazéne alebo na kúrenie. Napojiť sa dajú aj na skleník, zimnú záhradu alebo krytý bazén. Uhorky či pomaranče v januári, keď teploty padajú hlboko pod bod mrazu – to môže byť celkom príjemná radosť.

Lomax-garaz-3-X.jpg

A vďaka tomu, že ušetríte na týchto nákladoch, môžete investovať do ďalších častí domu, aby úspora bola ešte väčšia. Viete napríklad, že garážovými bránami uniká značná časť tepla z domu? Pozrite si najnovšie trendy a technológie v oblasti garážových brán a investujte do ich prípadnej renovácie.


Prenájom

Jednou z tých menej častejších, ale stále pravdepodobných možností, je prenájom garáže. Najmä v prípade ľudí, ktorí sú majiteľmi bytu, sa často sa stáva, že garáž, ktorú majú k nemu pridruženú, nevyužívajú. V mestách je pritom o priestory na "ustajnenie" koní pod kapotou veľký záujem. Možno tieto priestory využívate na uskladnenie nepotrebných harabúrd. Tak ich radšej pretrieďte, priestor uvoľnite a využite jeho potenciál.

Lomax-garaz-4-X.jpg

Nezabudnite však na jednu z najdôležitejších vecí. Nenechajte na vašej garáži zarobiť niekoho iného. Poraďte sa s odborníkmi a investujte do zabezpečenia garážových brán.

Foto: Lomax

Podobné články