Nenechajte si ujsť jarné dotácie na strešné okná od Veluxu

29.03.2021, Petra Liptajová | Materiály, technológie, konštrukcie

Vylepšite si domácnosť alebo kanceláriu, investujte do svojho zdravia. S jarným nákupom strešných okien a elektrických doplnkov Velux môžete mať pracovňu plnú svetla a čerstvého vzduchu napríklad z nevyužitého podkrovia.

 Velux-okna-2021-jar-1-X.jpg


Home office pre každého záujemcu

Uvažujete o domácej pracovni? Za posledný rok by sa zišla mnohým ľuďom. Ak vám doma chýba priestor a máte k dispozícii podkrovie, je práve teraz ideálny čas vytvoriť si pracovňu priamo pod strechou.

S jarnou ponukou Velux si môžete kúpiť strešné okná, vďaka ktorým vám pri práci nebude chýbať denné svetlo ani čerstvý vzduch. Dotované je aj príslušenstvo na diaľkové ovládanie a inteligentné riadenie, s ktorým strešné okná budú vetrať a tieniť automaticky podľa potreby. Akcia od Veluxu sa dá využiť i na výmenu starého strešného okna za nové, pridanie ďalšieho okna na lepšie presvetlenie interiéru alebo renováciu celého podkrovia.

Velux-okna-2021-jar-2-X.jpg


Sedem týždňov na výhodné nákupy

Strešné okná Velux s trojsklom a ich inteligentné príslušenstvo si môžete výhodne kúpiť od 1. apríla do 21. mája 2021. Dotácia je odstupňovaná: od 20 eur za kúpu ručne otváravého okna Velux, 40 eur za diaľkovo ovládané okno Velux Integra až po zostavu inteligentného okna s balíčkom Velux Active with Netatmo s celkovou úsporou 100 eur. Ak si vezmete novinku Velux Studio, čo sú tri okná v spoločnom ráme, ušetríte 120 eur.

Dotácia sa dá čerpať aj v prípade, že okno od Veluxu už máte a nechcete ho vymeniť za nové, len potrebujete diaľkové ovládanie. Potom môžete pri oknách novej generácie, vyrábaných od roku 2013, počítať s dotáciou 40 eur na kúpu dodatočného motora (s elektrickým alebo so solárnym napájaním). Ďalších 20 eur dostanete späť za nákup inteligentného automatického ovládania strešných okien, roliet a žalúzií Velux Active.

Velux-okna-2021-jar-3-X.jpg


Teraz aj pre právnické osoby

Dotačnú akciu môžu využiť tak fyzické osoby, ako aj právnické osoby podnikajúce v sektoroch mimo stavebníctva. Na získanie dotácie sú potrebné tri veci:

  • Najneskôr do 30. apríla 2021 sa zaregistrovať na stránke viacsvetla.sk, kde sú k akcii podrobné informácie.
  • V období od 1. apríla do 21. mája 2021 kúpiť dotované výrobky Velux.
  • Najneskôr do 15. júna vložiť k registrácii na viacsvetla.sk faktúru.

Velux-okna-2021-jar-4-X.jpg


Tipy na zdravé bývanie pod strechou

Výhodné nákupy výrobkov Velux možno využiť na rozmanité vylepšenia svojej nehnuteľnosti. Ak vaše staré strešné okno už dosluhuje, oplatí sa vymeniť ho za nové. Napríklad tohtoročná novinka od Veluxu – strešné okno s novým trojsklom so zasklením 64, ponúka prémiové vlastnosti za štandardnú cenu. Postará sa o lepšiu tepelnú izoláciu, utlmí zvuky zvonku a zníži hluk z dažďa. Vonkajšie sklo je navyše vybavené samočistiacou vrstvou, aby sa lepšie čistilo.

Výmena strešných okien je vcelku jednoduchá a zaobíde sa bez veľkého neporiadku, pretože nie sú osadené v stene. Nový rám môže byť buď celodrevený, alebo biely bezúdržbový, ktorý netreba brúsiť ani lakovať. Na rozdiel od bežných plastových okien sa bezúdržbové strešné okná Velux zhotovujú len z jedného kusa a majú drevené jadro pokryté vodotesnou polyuretánovou vrstvou.

Od diaľkovo ovládaných strešných okien je potom už len krôčik k inteligentným, ktoré sa o vetranie a tienenie postarajú samé. Inteligentný systém Velux Active s technológiou Netatmo pomocou senzorov stráži v interiéri správnu teplotu, vlhkosť a dostatok čistého vzduchu (obsah CO₂).

Na základe vyhodnotenia týchto údajov a online predpovede počasia systém zabezpečí automatické otváranie, zatváranie aj tienenie okien. Pred búrkou či vetrom Velux Active vyvetrá, v prípade veľkých horúčav posunie vetranie na neskôr alebo v určitú hodinu vytiahne rolety, ak chcete, aby vás ráno prebudili slnečné lúče.

Velux-okna-2021-jar-5-X.jpg

Foto: Velux

Podobné články