Nová ľahká vonkajšia roleta Velux horúčavu cez strešné okná nepustí

13.08.2020, Petra Liptajová | Materiály, technológie, konštrukcie

Bývanie pod strechou s pekným výhľadom má svoje čaro, nájdu sa však aj nevýhody. Jednou z nich je náchylnosť na prehrievanie interiéru počas letných horúčav. Čo s tým?

Majiteľov strešných okien určite poteší novinka od značky Velux. Ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon zachytí až 95 percent priameho slnečného žiarenia a udrží v podkroví príjemnú teplotu. Voľba vhodného vonkajšieho tienenia na strešné okná by mala zohľadniť to, čo od neho očakávate (pravdaže, okrem tepelnej ochrany) a koľko chcete investovať.

Velux-roleta-vonkajsia-1-X.jpg


Zatemnenie počas celého dňa

Vonkajšie rolety Velux, ktoré dokážu aj úplne zatemniť miestnosť počas celého dňa, zachytia až 97 percent priameho slnečného žiarenia. Kým vonku páli popoludňajšie slnko, vy si po obede môžete dožičiť pokojný spánok v prítmí. A to aj v prípade, že za oknami vyčíňa búrka – vonkajšia roleta tlmí hluk z dopadajúcich kvapiek či krupobitia. Velux dodáva vonkajšie rolety s pohodlným diaľkovým ovládaním na elektrický alebo solárny pohon.

Velux-roleta-vonkajsia-3-X.jpg

Jednoduchším a aj lacnejším variantom vonkajšieho tienenia je markíza Velux z priehľadnej sieťoviny. Aj tá dokáže výrazne znížiť teplotu v interiéri, zároveň však nebráni v rozhľade a prepustí dovnútra svetlo. Vonkajšiu markízu si možno vybrať s manuálnym alebo diaľkovým ovládaním.

Velux-roleta-vonkajsia-4-X.jpg


Vyriešiť možno aj prehrievanie

K dispozícii je teraz tretie riešenie, ktoré spája výhody prvých dvoch: ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon. Má podobné vlastnosti ako vonkajšia roleta a je rovnako účinná v súboji s letnou horúčavou. Cenovo je však výhodnejšia a elegantnejšia.

"Ľahká vonkajšia roleta na solárny pohon je ideálnym kompromisom medzi vonkajšou roletou a markízou. K jej výhodám patrí účinná ochrana pred teplom, schopnosť zatemnenia, komfortné diaľkové ovládanie, tichý a rýchly chod a atraktívny dizajn. Nepotrebuje prívod elektriny a jednoducho ju nainštalujete aj na staršie strešné okná. V porovnaní s klasickou solárne napájanou vonkajšou roletou navyše výrazne ušetríte," hovorí produktový manažér spoločnosti Velux Ivo Pavlík.

Velux-roleta-vonkajsia-2-X.jpg


Ovládanie na diaľku

Roleta je zhotovená z pevnej a nepriepustnej tkaniny s povlakom z PVC a vystužená je hliníkovými lamelami, vďaka čomu je veľmi odolná a nevyžaduje žiadnu údržbu. Dokáže zatemniť interiér v noci aj počas dňa, čo oceníte najmä v spálni či detskej izbe. Zároveň zaručí dokonalé súkromie a utlmí hluk z dažďa (znížiť hluk dokáže až o sedem decibelov).

Velux-roleta-vonkajsia-5-X.jpg

Vďaka solárnemu pohonu sa dá ovládať pohodlne na diaľku a plynule ju možno polohovať. Fotovoltický článok je integrovaný v hornom ráme a funguje na báze denného svetla, teda úplne spoľahlivo za každého počasia.

Ľahkú vonkajšiu roletu môžete jednoducho namontovať aj na staršie strešné okno, ku ktorému nevedie elektrina. Dá sa tiež napojiť do inteligentného systému pre zdravé vnútorné prostredie Velux Actice, ktorý automatický ovláda strešné okná, rolety a žalúzie.

Foto: Velux

Podobné články